1 2 3 4 5 6 7 8

ezan sesine rahatsız olan insanlar

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. cahil ve saygısız insanlardır.Allah sizin gibi insanlara fırsat vermesin.

   
 2. İnsan gibi insandır.

  Hic kimse sizin tapınaklarınızdan çıkan böğürtüleri çekmek zorunda değil.

   
 3. imanını kaybetmeye yüz tutmuş ve kalbi kararmış kişilerdir. bu insanların içine cinler nüfuz etmiştir. kuranı kerime ait sure veya çağrıştıran cümleler cinleri rahatsız ettiği için içine cin nüfuz eden kişiler de bu sesleri duyunca ister istemez rahatsız olurlar.

   
 4. haklı insanlardır.

  kimse sesi bozuk birinin günde beş kere, üstelik yabancı bir dilde, kulak tırmalayan gürültüsünü çekmek zorunda değil. buna saygı duymak zorunda da değil. her gün, en az beş defa yapılan saygısızlık hoş görülmez. en fazla tahammül edilir.

   
 5. ezanı duyunca namaza oturacağına, şov yapan ülke müslümanının zoruna giden insanlardır.

   
 6. Her zaman var olacak insanlardır. İnanmıyordur ve ses rahatsız ediyordur, gereksiz buluyordur, inanıp namaz kılmıyordur ve ses vicdanını kötü yapıyordur. Allah'a kızgındır onu hatırlatan bir şey duymak istemiyordur

  Migreni tutmuştur vs vs vs

  Bir sürü sebep olabilir.

  Ne ezandan rahatsızlık duyani kötülemek ne de hak yahut batıl bir inancın sembolünü böğürtü gibi kaba tabirlerle tasvir etmek kimsenin haddi değildir.

  Sanırım kendimi ifade edebildim.

   
 7. kısaca saygısızdır. ezandan rahatsız olan allahsızla, allahsızın varlığından rahatsız olan dindarın zihniyeti pek de farklı değildir.

  ortada bir realite var, ezan makamı olan ahenkli bir çağrıdır.kulak tırmalamaz, böğürtü değildir, nağmeli makamı olan insan sesidir.ezanı rahatsız edici unsur olarak varsayanlar kötü niyetlidir.ezan hilti sesi, matkap sesi, jet uçağı sesi, korna sesi gibi bir şey değil ki rahatsız etsin, kulak tırmalasın.

  geçiniz bu işleri...

   
 8. aptal saptal attigi slogan ve isliklarin sesini normal gorup,ezan sesi gibi her ruha huzur veren sesten rahatsiz olan ,actigi pankartlarla reziliklerini afise eden insanimsilardir.

   
 9. Allah ıslah etsin dediğim insanlardır.

  burada müslümanlık dersi verecek değilim ama

  şimdi ben Amerika'da olsam kilisenin canlarının çıkartığı sesten rahatsız oluyorum desem amerikalılar kıçıyla bana gülerler, şimdi ben ingiltere'de olsam kilisenin canlarının çıkartığı sesten rahatsız oluyorum desem ingilizler kıçıyla bana gülerler, yok başka yerden örnek vereyim. Fransa da desem ki çan çan duymak istemiyorum desem bana hadi ordan derler.

  Şimdi yüzde 90 ni müslüman olan bir ülke de ezan sesinden rahatsız oluyorum diyen (hele hele burada bir yazarın dediği böğürtü gibi ifadede bulunan) kişiye veya kişilere derim ki hadi ordan

  yine de bu kişilere derim ki islam dini hoşgörü dinidir. gel ne olursan o yine de gel derim.

  o yüzden inanmıyordur rahatsız oluyor gibi bir ifade asla ve asla olamaz olmamalıdır da.

  Birbirimize saygılı olmalıyız

  ezana da saygılı olmalıyız

   
  (Bkz: Mevlana)(Bkz: ezan)(Bkz: Mevlana Celaleddin-i Rumi)(Bkz: saygılı insan)(Bkz: ezan okununca maçı durduran hakem)
 10. Rahatsız olmak başka şey, rahatsızlığını karşı tarafı rencide edecek tahrik edecek şekilde dile getirmek başka şey dediğim başlıktır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.