Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

eurovision 2016

paylaş araştır

1. dün akşam ilk yarı finali gerçekleştirilen ve finale yükselen ilk 10 ülkenin belirlendiği, isveçin başkenti stockholm de gerçekleştirilen avrupa şarkı yarışmasıdır. biz de bir süredir katılmadığımız için artık iyice unuttuk sanki yarışmayı.

2. sosyal medyadaki yorumlardan takip edebildiğimiz kadarıyla azerbaycanın 12 puanı rusyaya, rusların ise 12 puanı ermenistana verdiği yarışma.

yaşasın neighbourhood ! bu arada avustralya da yarışıyormuş ne alakaysa. acaba dedim avusturya da yanlış mı yazdılar diye yok bildiğin kangurular da katılmış.

3. oylama sisteminin değişerek bir acayip hal aldığı, ülkelerin puanları dağıttığında sonuncu olan polonyanın televoting sonunda 3.sıraya yükseldiği ama herşeyden önemlisi türk kökenli jamala'nın ukrayna adına yarışarak kazandığı yarışma.

neredeyse güney kore asıllı yarışmacının avustralyayı temsile ederek kazanacağı avrupa yarışması oluyordu.

4. ukrayna'nın birinci olduğu yarışma. kırım kökenli bir kişinin kazanması ve nakaratının da türkçe olması sebebiyle, biz türklerinde çok sevindiği bir birincilik oldu. kendimiz kazanmış kadar olduk, kutlarım jamala'yı.

5. İzlemediğim yarismadir.

Bir ara can bonomo Sertap erenler gitti benim kafa orada kaldı en son:)

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.