1 2 3 4 5 6 7 8

esnek çalışma

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. çalışanların mesai saatleri baz alınarak hazırlanmış bir sistemdir

   
 2. ankara ve istanbul'da valilerin düzenleme yapma çalışmalarına başladığı çalışma yöntemi.

   
 3. birkaç il dışında henüz uygulanmayan çalışma yöntemi. cumhurbaşkanlığı genelgesi var fakat birçok kurum bunu uygulamıyor.

   
  (Bkz: kamuda esnek çalışma genelgesinin valilere bırakılması)
 4. tek düzen bir şekilde uygulamaya gidilmeyen kafana göre takıl mantığı ile harekete neden olan çalışmadır. Bir büyük baş diyecek ki, tüm memurlar coronadan dolayı bundan sonra şu saatten şu saatte kadar veya biriniz bir gün çalışacak diğeriniz yatacak veya üç gün çalışacak diğer üç gün yatacak veya biriniz sabahçı diğeriniz öğlenci gelecek gibi uygulamaları olan çalışmadır. Ha bu yatma işi derken çalıştığın mahalden ayrılamazsın her an seni müdür çağırır.

   
 5. uzaktan çalışma kapsamına da girilebileceği düşünülen çalışmadır. bu çalışma her kamu kurum kuruluşuna zorunda olmalıdır. kimine göre uygulanabilir kimine göre uygulanamaz olamaz. her şey eşit olur olmalıdır da. ayrımcılık yapmaya da gerek yok. Şuan pandemi var. ve olacağı belli değil sayılar artıyor. sağlık çalışanlarına yük bindirmenin de anlamı yok. Ha esnek çalışma var diye de memurlar dışarıda da fink atamaz. evinde oturacak müdür çağırdığı zaman gelecek. ilk aşama da uzaktan çalışma koşulları dikkate alınacak. alınmalıdır da. yani bir genelge çıkarılırken herşeyi ile adaletli bir şekilde çıkarılmalıdır

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.