1 2 3 4 5 6 7 8

esenboğa havalimanı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ankara'nın çubuk ilçesinde, merkeze 28 km uzaklıkta 1955 yılında kurulmuş ankara'nın tek sivil ticari havaalanıdır. yaklaşık merkeze uzaklığı zaman birimiyle 30-40dk arasındadır. belko air otobüsleriyle kızılay bakanlıklardan kendine ait durağından 8 lira gibi bir ücretle ulaşılabilir. taksiyle ulaşmak isterseniz 150 lira fiyat çekilebilir. hadi oradan deyip otobüsünüzü bekleyin. ancak 50-60 lira civarına götüren taksi bulmanız çok zor değildir. zaten oradaki herkes havalimanına gideceğinden 4 kişi binilip neredeyse otobüsle aynı fiyata getirilebilir. ama dönerken o 50 lirayı biraz zor bulursunuz.

   
 2. Ankara nin heryerine uzak havaalani.sevmiyorum.havaalani olmayan şehir gibi bu ankara. O Kadar dışarıda.

   
 3. bulunduğu mahallenin adını alan ankarada ki havalimanıdır

  portıkıla göre kızılayda falan olmalıdır, kızılay havalimanı olurdu adı o zaman herhalde(gülücük)

   
 4. adını, 1402'deki ankara savaşında osmanlı ordusunu perişan eden, yıldırım bayezid'i esir edip osmanlı'yı fetret dönemine sokan timur'un generallerinden "isen buga"dan alan havalimanı. savaştan sonra bir şekilde bu generalin adı o bölgede yaşamış sonra tam o bölgeye havalimanı yapılınca isim olarak seçilmiş.

   
 5. #1a2m dönüş yolu trafiği kişiyi çileden çıkarabilen havaalani.

  Uzak değil ki (gülücük)

   
 6. benim gördüğüm ilk havalimanı.

  1996 veya 97 olmalı, dedemi bekliyorduk. müthiş etkilenmiştim ortamdan. babamdan kola almasını istemiştim, babam da alırken fiyatı sormamıştı. sonra geri de veremedi tabi. o kolayı içerken yediğim fırçayı ve sert bakışları unutmam.

   
 7. Gitmek için şehrin bir ucundan diğer ucuna yolculuk yapmış olduğum taaaa o kadar uzakta olan havaalanıdır.

  Gideceğim yol 1 saat ama havalanina varmak 2 saat.

   
 8. 2018'li yıllarda bile hala şehir merkeziyle arasında raylı bağlantısı olmayan buna rağmen (ulaşımı saymaz ve bir kaç da püf noktasına dikkat edilirse) hiç de fena olmayan bir liman.

  1. Dış hatlardan ankara'ya geldiyseniz eğer pasaport kontrolünden sonra bavul beklemek yerine bir gözünüz bantta olmak üzere aynı salondaki free shopta dolaşarak bavullar gelene kadar vakit geçirebilirsiniz

  2. Ankara'dan havaalanına girecekseniz eğer, otobüslerin ilk durağı olan dış hatlarda inip havalimanına buradan giriş yapmanız size hem zaman kazandıracak hem de sıra beklemekten kurtulacaksınız. iç ve dış hatların girişleri farklı olmakla birlikte kapıdan girdikten sonra ikisi de aynı salona açılıyor. dolayısıyla iç hatların girişindeki sıkıcı ve uzun xray sırasını atlamış oluyorsunuz.

  3. ulaşım için otobüslere mecbursunuz. çok fazla iletişim kurmamaya dikkat ederek (bkz) belko airi kullanabilirsiniz. ayrıca tekrar çalışmaya başladı mı bilmiyorum ama eğer turkcell platinium üyesi iseniz havaş kullanarak ücret ödemeden ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. her iki halde de aşti son durak olup güzergah üzerindeki herhangi bir durakta inecekseniz eğer, çantanızı otobüsün içine almaya çalışın. zira indiğiniz yerde bagaj açmak yasak abla/abi aştide inmeniz lazım lafını duymanız çok da düşük bir ihtimal değildir.

  4. Eğer yolcu alacaksanız, havalimanına girmeden önce yol kenarında tren gibi dizilip polislerden uyarı yemek yerine lütfen giriniz içeri. içeri girdikten sonra tabi ki giden ve gelen yolcu istasyonları ile otoparkı es geçiyorsunuz. ana binayı arkanızda bıraktıktan sonra 600 metre kadar daha ileride yine havalimanının içinde petrol ofisini bulun burada ister şehir merkezine göre daha ucuz olan benzininizi lpgnizi alın ister çayınızı kahvenizi yudumlayın ister arabanızı yıkatın isterseniz de hiç bir şey yapmadan arabanızı park edip yolcunuzu bekleyin. yolcu bagajını alıp ana binadan çıkar çıkmaz haber verirse eğer gidip almanız en fazla 3 dk sürecektir.

  5. Sigara içmek için balkon, havalimanına giriş yaptığınızda en solda ikinci kattadır.

  iyidir, hoştur, sık görüşürüz, çok da kahrımı çekmiştir ancak herşeye rağmen yine de (bkz) adnan menderes

   
  (Bkz: Belko air)(Bkz: adnan menderes havalimanı)
 9. Bu gün beni izmire, evime, Oğluşuma götürecek olan uçağın hareket edecek olduğu hava limanı

   
 10. Teselya yi ugurlayacak olan Havalimanı.

  Onur törpüsü yolu vardır. Uzun bir yol seni bekliyor teselya. İyi yolculuklar

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.