1 2 3 4 5 6 7 8

erkek çocuğu olmayan aileler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. günümüzde eskisi kadar önemli olmayan, eskiden ise ailelerin erkek çocuğu olmadığı zaman büyük bir eksiklik olarak görmelerinden dolayı sürekli çocuk sahibi olmaları ve bu yüzden bayağı bir kız çocuğu sahibi olmaları ile sonuçlanan durum.

   
 2. 34 tane kız çocuğu olmuş ailenin artık çocuk yapmaya tövbe etmiş olacaklarından(34 kıza çeyiz yapmanın zorluğu göz önüne alındığında) erkek çocuğu olmayan aile olarak kalmaları sözkonusu olacaktır.erkek çocuğu olmayan aileler kız çocuğu olmayan aileler kadar mutlu ve huzurludur,diye düşünülebilecek konudur.

   
 3. günümüzde erkek çocuğu olan ailelerden pek de farkı olmayan ailelerdir. bazı cahil toplumlarda, hala erkek çocuğu çok önemli olduğundan mütevellit erkek olana kadar çocuk yapacak olanlardır. doğacak çocuklara yazıktır, günahtır.

   
 4. Erkek çocuğu olupta bir tanede kız çocuğumuz bizimde olsun diye dusunenlerin içlerinden geçenleri bilseler duygu olarak erkek çocuğu olupta kiz isteyenler ile kiz çocuğu olupta erkek çocuğu isteyenlerin bir farki olmadığını gorecekleri durum.ne olursa olsun sağlıklı ve hayirli olsun temenni edelim.

   
 5. çok basit kalan bir cümle..

  cocuk olsun hayırlısı olsun derler erkeği kızı ne fark eder ki

   
 6. cinsiyet ayrımı için yapılmış bir başlık. Kız ya da erkek fark etmiyor bu zamanda, önemli olan önce sağlıklı olması, kendisine , ailesine, vatanına hayırlı bir insan olsun yeter. Erkek çocuğu olmayan aileler bu konuda bir eksiklik yaşamasına gerek yok , eskiden erkek çocuk olana kadar toplumca baskı yapılırdı günümüzde artık o kadar baskıcı zihniyet kalmadı.

   
 7. Bir rivayete göre erkek çocuğu olan ailelere göre ortalama ömürleri daha uzun olan ailelerdir

   
 8. En azından kız çocukları varsa bu duruma şükretmeleri gereken ailelerdir. Zira evlat sahibi olamayanlar aileler varken, kız-erkek çocuk ayırımı yapmak şükürsüzlüktür.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam