1 2 3 4 5 6 7 8

düğün

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. evlenme töreni

   
 2. Başlangıçta mutlu bir yuva için araç olan lakin daha sonra amaç haline gelebilen ve birçok tatsızlığa neden olabilecek eğlence töreni

   
 3. evlenecek kişilerin en mutlu gününe ortak olmak için katılan kişilerden çok azının oyuna katıldığı geri kalanların sadece oturduğu ve takı töreni başlasa da hediyemizi takıp gitsek diye düşündüğü bir merasimdir.

   
 4. magandaların buluştugu arena eglencesı

   
 5. her kültürde farklı olarak gerçekleşse bile temel amacın hayatlarının geri kalanını birlikte yaşamaya adamış olan iki kişinin (daha fazlası olduğuna ait örnek vaki olmamıştır diye düşünmekteyim) bu andan itibaren birbirlerinin olduğunu ifade eden temelinde eğlenme olan etkinlikler.

   
 6. Yavas yavas sezonunun yaklastigi, seven gonullerin beraberliklerini ilan ettikleri törenler.

   
 7. eskiden köy evlerinin geniş avlularında veya şehirdeki evlerin önünde kurulan, şimdilerdeyse davetlilerin apartmanların bodrumlarına tıkıştırılması suretiyle icra edilen ve artık oksijen tüpü bulundurulma zorunluluğu şart olan tören.

   
 8. kişilerin evlenirken yada çocuklarının sünnetini yaparken mutlu olduklarını ve göstermek ve sevdikleriyle eğlenmek için yaptıkları tören.

   
 9. kişileri mutlu eden olayları, iki tarafın aileleri, akrabalar, dostlar ile bu mutlulukları paylaşmak için düzenlenen, yemekli, müzikli, açık havada ya da düğün salonlarında yapılan, hemde düğün sahiplerine takı, para gibi hediyelerin verildiği eğlence.

   
 10. bir an önce tarihe karışması gereken saçma,yapmacık ve para-zaman israfı olan lüzumsuz merasim.

  sanıyorum ki şu an, en ucuz düğün 70-80 bin tlden aşağı organize edilemese gerek(yakın zamanda evlenen/evlenecek olanlar miktarı güncelleyebilir,bilgim yok)

  lan sadece gelin başı olmuş 2 bin,düğün fotoğrafçısı denen sırtlan dış çekim falan derken 3-4 bin tokatlıyor,vs. liste uzun. damat tokat manyağı olmuş,gelinin haberi yok çünkü o bir premses. çünkü hayatında sadece bir kere olacak falan.(tabi anasını satayım,boşandıktan sonra bir daha düğün yapacağını bilse her yıl boşanıp evlenir premses ama o tuzağa bir kere-o da ilk enayi damat- düşeriz lan)

  toplum baskısı var,lanet olsun dostum. bir kız ben düğün yapmayacağım dese,whatsapp gruplarından atılır, instagramda yüzü emojiyle örtülür,yoo dostum yoo, türkiye'de bunu hiçbir kız kabullenemez,imkansız olay.

  bakın kızlar, dini açıdan tereddütleriniz varsa(bilen bilir,dinen nikah yeterli değildir,düğün ile herkese duyurursun) yıl olmuş 2023. kocanla nikah masasındaki fotonu koy instagrama, japonya'daki kebapçı emmioğlun bile öğrenir,like'ler. bunu geçtiğimize göre gelelim esas konuya;

  kızlar,bakın yukarıda 70-80 bin dedik,israf. 20 yıldır görmediğin sivas'taki annenin dayısının eniştesi göbek atacak diye bir dünya para saçıyorsun,üstelik kocanla seni de sünnet çocuğu gibi süslemişler,elinizde bir asa,sırtınızda bir pelerin eksin lan.neyse,israf yani. o paraya öküz alırsınız ya da gider 1 ay avrupa'yı gezersiniz. değer mi lan yozgat'ın ayışığı düğün salonunda o parayı heba etmeye. düşün bir kere,eyfel kulesinde,kolezyumda,venedikte gondolda,pisa'yı ittirirken falan sınırsız selfie imkanın var,napacan lan yozgat'ı hahaha.

  neyse, ne yazsak boş,evleneceksiniz ve düğününüz aylarca konuşulacak(siz öyle sanın) ama bilin ki,sizin doğuracağınız çocuklar düğün yapmayacak.

  albay landa'dan sevgilerle.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.