1 2 3 4 5 6 7 8

Diplomalı cahil

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Kendisini geliştirmeyen, sosyal aktivitelerden uzak duran, kitap okumayan dünyayla ilişiğini kesmiş okulu sadece okumuş olmak için okumuş ve buna mecburmuş gibi gidip gelerek aslında öğrenme niyetinde olmayan herşeye ne gereği var diyebilen kısacası " diplomayı alırım iş biter" diyen kişi ve kişiler. Yaşamımızda böyle kişilerle karşılaşmıyormuyuz sanki! Ama bir söz vardır; okumak cehaleti giderir,eşeklik bakidir...

   
 2. son br kaç sende sayıları artan tür

   
 3. en tehlikeli cahillerdir.Bildiklerin doğru olduğunu cesurca savunabilen,yanlış düşünme gibi birşeyi asla kabul etmeyen tip.

  Genelde söyledikleri sözler;

  Sana mı sorcam?

  Ağzı olan da konuşuyor.

  bu işin eiğitimini aldık karşiim. vb...

   
 4. tespit edildiğinde uzak durulası fersah fersah kaçılası akıllı olanın tartışmayacağı delirtmeye neden olabilecek, son zamanlarda mantar misali yayılan çoğalan istatiksel verilerden başka yerde işe yaradığı bilinmeyen sazansı tür

   
 5. tahsil cehaleti alır, eşeklik baki kalır sözünü akla getiren, kendisini geliştirememiş, kişisel eğitimini tamamlayamamış kişileri tarif ederken kullanılan cümledir.

  bu tipler için diploma sadece bir kağıt parçasıdır ve övünmelerini sağlayacak bir belgedir ne yazık ki.

   
 6. Türüne cahileus denebilir. Cahileusların büyük bir kısmı üniversiteyi tesadüfen kazanmıştır.Mezun olmadan ve mezun olduktan sonraki bilgi birikiminde çok değişim olmayan bu canlı türü genelde küçük işler peşinde koşarlar.

  Bencildir, ben biliyorumcudur.

  Neslinin tükenmesini dört gözle beklediğimiz cahileuslar bize inat her geçen gün çoğalmaktadırlar.

   
 7. okumakla adam olunmayacağının eş değeri.

   
 8. Memurlar.net' te de sayıları hayli fazla olan güruh.

  Hakikaten evlat olsa eldivenle sevilecek tipler çıkabiliyor içlerinden. "Söz bilir isen söyle hisse alsınlar, bilmez isen sus adam sansınlar" sözünün sadece ilk kısmını (onu da yanlış) anlamışlardır.

   
 9. Yaşadığımız ülkede, üzerine milyonlarca şey söylenebilecek bir terim. Elini sallasan zaten 3 tanesine carpıyor.

   
 10. Türkiye'de son yıllarda gazeteden kupon biriktirerek dahi diploma almak mümkün olduğundan çok sık görülen bir yaşam formu.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam