1 2 3 4 5 6 7 8

depresyon hırkası

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. depresyon geçiren insanların ekseriyetle giydiği hırka. depresyon halindeki kişi elinde kahve fincanı tv karşısınnda bu hırka ile oturur akşama kadar yaz günü. uzun, kalın ve tüylü müylü bir hırkadır ve bir dönem leyla ile mecnun dizisinde de işlenmiştir.

   
 2. yaz mevsiminde depresyona girilmiyor mu acaba? sorusunu akla getirendir. nedense hep kışın meydana gelen, bir fincan sıcak kahve ile bütünleşen hadisedir. yaz mevsiminin getirdiği sıcak havalar ve buz gibi bir kolayla kendini bırakmış, depresyona girmiş bir kadını görmemiz neredeyse imkansızdır.

   
 3. Depresyon pijamasıyla kıyasıya yarışan giysi. Tanıdınız mı onu, dizi çıkmış, sünmüş, solmuş.

   
 4. Üzerinde depresyon iz taşıyan hırkadır

  Evet kollar parmaklara kadar çekilidir

  Evet üzerinde dondurma lekeleri vardır (Gülücük)

   
 5. dizilerde gözümüze sokulan hırka türü. türü dedim ama o nasıl bir şey bilemiyorum. şimdi depresyona girince üzerinde hırka mı olmak zorunda. hep üşümek zorunda mısın? hırka üreticileriyle bir anlaşmanız falan mı var, açıkça söyleyin. hep arkamızdan kuyular kazılıyor, bizlerde hemen düşüyoruz. her gördüğümüzü yapmak zorundayız sanki; modayı takip etmek şart. depresyona girince hemen bir hırka almak gerek, şöyle salaş, kolları yerlerde, kalın mı kalın, giyince içerisinde kaybolacağın. biri bakınca o hırka mı, içi boş mu dolu mu diye bir düşünmeli. buraya kadar iyi de, biri de tekme falan atarsa işte orası kötü. belki de kötü değildir, tekme bizi depresyondan çıkabilir. (hahah)

   
  (Bkz: depresyon)(Bkz: tekme)(Bkz: hırka)
 6. dolabımda her rengi bulunan son yıllarda bütünleştiğim hırkadır...sıcakların bastırmasıyla yerini dondurmaya bırakmıştır...sınırsız dondurma depresyona birebirdir şiddetle tavsiye edilir.(gülücük)

   
 7. depresyona hic girmedigim icin depresyonu da hirkasini da bilmedigim konu.

   
 8. Depresyonun hirkasi mi varmis

  veya

  hirkanin depresyona ozel hirkasi mi varmis diyeyim.

  Neler duyacagiz, neler ogrenecegiz.

  Biz cahil buyumusuz.

  Yada fakirlik

  yok yok vakitsizlik. Biz ayakustu yasariz depresyonumuzu (gulucuk)

  Tanim; bircok sirrimizi bilen, agzi var dili yok hirka cesidi

   
 9. kışın,soğuk hava yüzünden gezemeyip kapalı alanlara tıkılırız.bu ya evimiz olur ya da evimiz.kışın,günler bildiğiniz üzre kısa olur.bu yüzden en fazla yapabildiğimiz sosyal aktivite;buzdolabının kapısını açıp seyretmek,ağzımızın ve midemizin dolu olmasını sağlamaktır.kışın getirmiş olduğu bu olumsuzluklar sonucu hormonlar bu durumdan etkilenir ve depresif bir ruh haline girilir.depresyon hırkası tam da bu sırada devreye girer.yavaş yavaş alınan kilolar yüzünden şöyle rahat edilecek, kilo alırken rahatsız etmeyecek bir hırkaya ihtiyaç duyulur.bu hırka bol ve rahat olması gereken bir hırkadır ki buna cevap veren model depresyon hırkalarıdır. böylece istediğin kadar kilo alabilir ve salaş görünüşü ile artı tarz bir görüntü de sağlanır.ısınan havalarla birlikte günler uzar,kapalı alanlardan,bol aktiviteli açık alanlara çıkılır ve yavaş yavaş depresif ruh halinden sıyrılmaya başlanılır.hırka rafa kalkar ancak alınmış olan kilolar ortaya çıkınca, bu sefer de kilolar yüzünden depresyona girilir. sıcakta hırka giyemeyen kişi var gücüyle rejim yapmaya başlar.yaz sonlarına doğru verilen kilolarla tam depresif ruh halinden çıkacakken tekrar havalar soğumaya başlar ve depresyon hırkası sırta geçirilir.bu kısır döngü pek çok insanda böyle devam eder,gider.

   
 10. Hırka genel ismi olsa da eşofman üstü, sabahlık hatta bornoz gibi türleri vardır.

  Her şey verilir, paspas yapılır bir şekilde elden çıkarılır da o hep demirbaş olarak kalır.

  Çok boldur. Aşırı boldur. Lastikli şalvar gibidir.

  Bizi her halimizle kabul eder.

  Lekeli mekelidir ya da rengi atmıştır.

  Charlie Brown'un battaniyesi gibidir.

  Eve gelinince giyilir şapkası varsa kafaya da çekilir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.