1 2 3 4 5 6 7 8

daktilo bulunan işyerleri

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Bazı durumlarda evrak üzerinde düzenleme, değişiklik yapmak gerektiği zaman örneğin imzalı bir belgenin çoğu zaman yeniden yazılmasına gerek kalmadan sorunu çözen iş yeridir, geçmişle geleceği harmanlar, kamu kurumuysa müzesi de olması pek muhtemeldir, f klavyenin Türkçe daha hızlı yazı yazmaya uygun olduğunu düşündükleri için ya da sadece demirbaştan çıkarmadıkları için biri sorarsa ya da ya lazım olursa diye saklıyor da olabilirler..

   
 2. günümüzde var olduğunu düşünmediğim iş yeridir. eğer daktilo var ise ya dekor amaçlı kullanılıyordur yada eskilerden kalmış ve herhangi bir memura zimmetlidir kaldırılamıyordur.

  daktilonun kullanılmamasına rağmen bazı bölümlerde daktilo derslerinin devam etmesi de ayrı bir tartışma konusudur tabi.

   
 3. kamu dairelerinde ise "bak evlâdım. biz eskiden şununla bir sayfa yazıyı tak tak tak 2 saatte zor yazardık. şimdi bilgisayarda 2 dakikanı almaz. hadi otur da şunu hallediver" demenin analog sopasıdır.

   
  (Bkz: nostalji)(Bkz: Antika)(Bkz: ikna etmek için uğraşmak)
 4. Akıllara, artık daktilo mu kaldı sorusunu getiren alettir. Millet artık dokunmatik aletlerle yazıyor, daktilonun sesi insanın kafasını ütülemekten başka bir işe yaramaz, zamanında çok i görmüş;ama günümüz artık bu tür aletlerin kullanılmadığı devir.

   
 5. hala bizim eski şube müdüründen kalan bir daktilo var, hatira olsun diye bırakmıştı.

  hatıralarla dolu işyerleridir.

   
 6. önceki çalıştığım kurumdur. hatta aktif olarak kullanan müdür de vardı.

   
 7. muhtemelen daktiloyu dekoratif olarak kullanan işyeridir. zira daktilo kullanan bir kurum kaldığını sanmıyorum...

  tabi daktiloda yazmasının zevki de bir başkadır daktiloda on parmak yazabilen şimdilerde ise bu yeteneğini on parmak pirinç ayıklamada kullanan bir kız olarak söylüyorum.(kahkaha)

   
 8. eski işyeridir. çağa ayak uydurmamış bilgisayarın ne olduğunu öğrenememiş yaşlı insanların çalıştığı eski püsküllü eşyaları olan oraya buraya bağırıp çağıran sinirli bir adamın yeridir. Tek bir teknolojisi eski daktilodur. tak tuk tak tuk diye yazmaya çalıştığı daktilosundan para kazanmak için elinden geleni yapar. İşte bu çağa ayak uyduramayan işyerinde çalışan amca gitmek istediği yere varamayan, gitmekten başka gidecek yeri olmayan insandır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.