Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

cumhurbaşkanlığına 80 milyonluk 4 tane zırhlı mercedes alınması

paylaş araştır

1. spoiler

cumhurbaşkanlığı korumasına almanyadan getirilen 4 adet ultra lüks ve zırhlı mercedesin maliyetinin toplam 80 milyon tl olması haberi.

2. Halk sefil ve açken halkın parasını lüks ve şatafata harcamak vicdansızlıktır.Memur,işçi,esnaf karnını doyuramıyor halk harap ve bitap düşmüş beyimiz ultra lüks zırhlı mercedesiyle ultra lüks sarayında sefa sürüyor.Bizlere de ekmek yoksa pasta yemek düşüyor !

3. ...az bile (!), yakışır dediğim haber konusu.

(bknz:)' lara bakınız...çok önemli zira.

sabır...şimdi derin bir nefes alın,alın ..alın.güne öylece ...gülümseyerek başlayın lütfen.stres mega zararlı bir olgu..sakin olun,sakin. ( geniş bir tebessüm emojisi/böyle bir emoji de yoktur zannımca..)

...oldu mu ? evet..e-günaydın o zaman.

( ve sabrınız için çok teşekkür ederiz. )

(Bkz: cumhurbaşkanı bize allah gibi geliyor)(Bkz: erdoğan olmasa hepimiz bir hiçiz)
  4. ülke vatandaşı zor günler geçirirken, fevkalade bir yatırım olarak değerlendirdiğim haber.

halkının derdine derman olmak yerine milyon dolarlık araçlar almak ne demek, gerçekten merak ediyorum. insan bazen pişmanlığını öyle bir görüyor ki; o anları yaşattığı için sayın cumhurbaşkanıma teşekkür ediyorum.

(Bkz: pişmanlıklarımız)(Bkz: pişman olmak)
  5. avrupa'da ki başbakanların bisikletle işe gittiklerini görüp, bizdeki durumla kıyaslayınca insanın içini acıtan durum. şu duruma israf demeyen lütfen bu ülkede yaşamasın.

6. Mesele fakirliği sevmek, bunu en güzel rahmetli Okay Gönensin özetlemişti:"İlhan Selçuk herkesin fakir kalmasını isterdi", işte bu memur kafasıdır.

İsmet Paşa memurları fakirliği "içselleştirmişler" ve bununla övünür hale gelmişlerdi. fakirliği yenemeyince onu benimsemek...bir tür Stockholm sendromu. övünüyorlar ve bize de öyle öğretiyorlar."ülkemiz fakir bir ülke". sol "insanları fakirlikte eşitlemek" kaygısına düştüğü için kaybetti.Ne güzel olurdu azla yetinme alışkanlığına dayalı bir Türk sosyalizmi...

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.