Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sozluk.memurlar.net/konu/covid-19-asisi-olur-musun-sorusu/
Yazdırılma Tarihi : 18 Nisan 2024 Perşembe 10:25

covid 19 aşısı olur musun,sorusu

1. son zamanlarda çokça duyduğumuz soru.

aşı geldiği zaman aşı olacak mısın? ben hala kararsızım, çin aşısı olması kafamızı çok karıştırıyor. şimdilik ikna yolu ile vuracağız diyorlar ama kesinlikle zorlayacaklar insanları aşı konusunda.

11.12.2020 11:03 **sude**
  2. imkanı yok dediğim durum.

11.12.2020 11:08 Kerem-Cem.80
  3. Maske konusunda, okullar konusunda, seyahatler konusunda, sokağa çıkma yasakları konusunda, bazı yaş aralığındakilerin hayattan tecrit edilmesi konusunda, kreşler konusunda, düğünler cenazeler toplantılar konusundaki kısıtlamaları sorgulamak, bu kısıtlamaların ucunun nereye gideceğini anlamaya çalışmak yerine daha çok kısıtlama uygulanması için kamuoyu oluşturanlara sorulmaması gereken soru

Zira onlar layık oldukları muameleyi buldular. kurunun yanında yaş da yanıyor, o ayrı mesele.

(Bkz: Köpek gibi aşı olacaksınız)
    16.01.2021 10:22 testosteronn
  4. sana ne sorusudur.

olurum olmam dayatmaya da gelemem. olacaksın diye de zorlanamam. Ama bunu bana zorlayacaklarını da çok iyi biliyorum ileride. Uçağa bineceğin sırada aşı oldun mu. Bir iş başvurusu olduğu sırada şu tarihinden beri aşılı olmak. Belki de iş başvurusu sırasında sadece alman aşısı olmak gibi bir ayırımcılıkta yaparlarsa da şaşırmam. işte ben böyle bir zorlatılmaya karşıyım. yoksa aşı ol canım kendi sağlığın için.

16.01.2021 15:18 urfa bana küsmüş
  5. her vatandaşın adına kayıtlı barkodlu aşılar varmış ve başka kimseye vurulmayacak bu aşılar. ne kadar gönüllü ibaresi varsa da, herkese vuracaklar. kimsenin kaçışı yok gibi duruyor. allah sonumuz hayreylesin.

bir zamanların çok sorulan sorusu. yalnız şimdi direk vurdukları için ister misin diye soran yok. :)

16.01.2021 15:20 **sude**