1 2 3 4 5 6 7 8

çiftlikbank'ın dombilisi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. "ineği herkes sağar önemli olan insanı sağmaktır" düsturuyla binlerce kişiyi dolandırıp milyonlarca lirayla Uruguay'a kaçan 25 yaşındaki yılın en başarılı genç tokatçısı

  bir soru; bu dombili (mehmet aydın) böylesine organize iş tutma + nitelikli dolandırıcılığı iki yıl süreyle ohal altında nasıl yapabildi ve yanında 115 milyon lira ile nasıl yurt dışına kaçabildi? başta sn. tarım bakanımız olmak üzere diğer ilgili bakanlarımız iyiler mi, afiyetteler mi?

   
 2. rol model olarak yolsuzlukların kralını yapmış, 15 yılda ülkede satılmadık yer bırakmamış, halen satmaya ve yemeye devam eden bir o kadar da doymayan akp hükümetini kendine almış, muhtemelen bülent yıldırım ve burak erdoğan ile kanka olan başarılı dolandırıcı, tokatçı ve soyguncudur. gemicik işine girecektir sermaye aramıştır kankaları sayın ahalimizin saftirik olduğunu, bu yolla paraları cepleyebileceğini, kendilerinin de aynı yöntemi uyguladıklarını, allah, din, kitap diyerek paraları ceplediklerini, hatta halkın halen deli gibi kendilerini destekleyip oy verdiklerini, aynı taktiğin allah, din, kitap üzerinden değilde ( çünkü akp bu ilkesine patent almış benden başkası kullanamaz diyor ) farklı bir şekilde uygulayıp kendisininde yararlanabileceğini ve gemicik konvoyuna katılabileceğini söylemiştir. o da talimatlara uymuş ve borcu takarak gemicik düzmek adına şimdilik uruguay'a kaçmıştır. biraz orada takılıp amerikada gemicikleri yüzdürecektir. ayrıca bu dolandırıcılıktan yeni bir fikir çıkaran diğer dolandırıcılar da ''batan paralarınızı kurtaralım ama önce bize 400 lira vermeniz lazım'' ayaklarıyla kandırdığı 1.600 kişiyi de bu yöntemle dolandırmış ve paraları götürmüş aman dikkat dediğimdir.

   
 3. Saf insanlara attığı çiftlik kazığından sonra muhtemelen kendisine özenen ve onu kendine rol model olarak almaya çalışan birçok kişinin çıkacağı genç.

   
 4. ssadet zinciri kuranların hep dombili olması

   
 5. kendisi değil de eşi savcılığa teslim olan dolandırıcı kişisi.

   
 6. 25 yaşında nitelikli dolandırı unvanını almış şahsiyetsizdir.

  25 yaş diyoruz üstelik devlet bu işe el atmıs iken sen bir de yurtdışına kaç..

  komik lakin gülmeyeceğiz. arkasında kim var sorusunu sorsak şimdi acaba kimler çıkar kimler..

   
 7. tipi bozuk olunca dolandırılmanın şanına yakışmadığını düşünenler tarafından eleştrilen insandır. ekose ceketli uzun boylu insanların önderliğinde takım elbiseliler ve tipi düzgünler tarafından dolandırılmanın tadını vermediyse demek.

   
 8. Arkasındaki merak ettiğim konu

   
 9. spoiler

  boşuna akp'yi rol model seçmemiş dediğim imam hatipli dolandırıcı ve tokatçı şahıstır.

   
 10. ülkeden ülkeye kaçan tosuncuk.

  urugaydan kaçmış, dubai ya da arjantinde olabilirmiş. dombilinin karısı öyle diyor. bence sığır hangi ülkede çoksa oraya kaçmıştır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.