Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

chp'nin asgari ücret 1750 tl olsun teklifi

paylaş araştır

1. chp'nin asgari ücretin 1750 tl ye yükseltilmesi gerektiğini açıkladığı haber.chp emek büroları,81 ilde yaptığı ortak basın açıklamasıyla durumu belirtmiş.asgari ücret yarın açıklanacakmış bu arada.

2. chp'nin hiçbir işverenle görüşmeden aldığı bir karar olduğunu düşündürmüştür. bu fakirlikte mevcut asgari ücretin düşürülmediğine dua etmek gerekir.

işverenlerin teklifi: "2017'de asgari ücrete zam gelmesin"dir.

tahmin: 1450

3. kesinlikle o rakamlara gelmeyeceğini tahmin ettiğim asgari ücret teklifidir. benim de düşüncem 1450-1500 civarı bir rakam olması yönünde.

4. türk lirasının iyice değer kaybettiği bu zamanda çok az olduğunu düşündüğüm tekliftir.

kaba hesapla 500 amerikan doları yapıyor, o kadar işte.

5. cehepe kafasının popülist yaklaşımıdır. bana kalırsa asgari ücret 2500 de olsun. bak ben daha yükseğini söyledim. asgari ücret yetersiz bu herkesçe malum. ama bu ücretin tespiti o kadar kolay değil.

6. yine cehape zihniyetinin iş bilmediğini gördüğümüz teklif.

bence asgari ücret bu haliyle de fazla, cehape zihniyeti 300 tl olmalı desin, bizim insanımız çektireni seviyor malum.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.