1 2 3 4 5 6 7 8

Çeyrek ekmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. İçi alınarak kabuklu kısmını lezzetlendirilen çeşitli atıştırmalıkların, ara öğünlerde yada gece kayıntı olmasına ayak üstü tercihte tatları barındıran, kutsal nimetin bütününden ayrılan üçte bir kısmı.

   
 2. 1970 li yıllarda yatılı okulda okurken öğleden önce ikinci ders ile üçüncü ders arasındaki 15 dakikalık uzun teneffüslerde acıktığımızda koşa koşa gidip okulun telefon santralindeki görevliden aldığımız dörde bölünmüş ekmeklerdir.

   
 3. ekmeğin dörtte biri. kantinlerde genelde kullanılan ekmek türüdür. az olsun bir daha alsın mantığı güdülüyor sanırım, nasıl olsa bir çeyrek doyurmayacak insanı.

   
 4. ekonomimizin baya bir battığı dönemde adını duymaya başladığımızı ekmek türü.

   
 5. çocukken açlık krizinde bakkaldan aldığımız ekmeğin dörtte biri. içerisine tahin helva da katardı bakkal amca çoğu atıştırmalıktan daha doyurucu daha sağlıklıydı

   
 6. eskiden yiyerek doyduğum günümüzde dişimin kavuğunu doldurmayan ekmeğin kısmı.

   
 7. yarım ekmeğin az, tam ekmeğin fazla geldiği tavuk döner ya da köfte konan ekmeğin ortayı bulmak için icat edilmiş hali.

  esnaflar kimi zaman yarım ekmeğin yanında ayrıca bir çeyrek ekmek daha keserek müşteriye 2 parça halinde servis ederler, kimi zamansa yarım ekmekten biraz daha fazlasını seçip tek parça olarak servis ederler.

   
 8. bir kaç gündür forumda kalitesiz trollük yapan trolümsü. bakalım ne zaman atılacak?

   
 9. akıllara hemen kokoreçi getiren ekmeğin dörtte biri.

   
 10. yarım ekmeğin yarısı

   
  (Bkz: tokatçı)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.