1 2 3 4 5 6 7 8

çay bardağının içine düşen bisküvi parçası

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. hayata dair iç burkan detaylardan biridir. çaya bisküviyi güzelce banarsın, yumuşak yumuşak ağza götürmek üzere hazırlanırken löp diye çayın içine düşüverir lanet bisküvi. elde yarım kalan bisküvi ile hüzün dolu gözler eşliğinde uzaklara dalarsın. çay da mundar olur bisküvi de.

   
 2. çocukluğumu akla getiren hüzünlere gark eden detay. çaya batırılan bisküvinin bardağa düşmesiyle birlikte bir dönüm noktasına gelinir, ya hiçbir şey olmamış gibi devam edilecektir yada bu düzen yıkılacaktır. hemen pratik bir çözüm üretilerek bütün bisküviler bardağa doldurulur ve çay kaşığı eşliğinde yenilir. evet biraz mide bulandırsa da çocukluğumuzun vazgeçilmez tatlarındandır.

   
 3. çayın devamını icme konusunda insanın içinde istek bırakmayan detaydır.o bisküvi çaya batırılıp yerken ne kadar cazipse içine düştüğü an o kadar itici gelir insana.sonuç olarak o bardak dökülür ve çay tazelenir.

   
 4. çayın görüntüsünü ve tadını kaçıran durumdur. bisküviyi çaya banarken bir sorun yaşamayız, gayet zevkle yeriz ama bardağın içine düştüğü anda bir mide bulantısı peydah olur ve çay bisküvi keyfimizde sona erer.

   
 5. dünyaya düşen insanı simgeleyen durumdur. insan da kurtarılmaya çalışılır ama sıcağın ve ıslaklığın etkisiyle çoktan dağılmıştır.

   
 6. düşerken bir an da hayatın slow motion akışıyla şakınlığı, hüznü bir arada yaşamama sebep olan parçadır.

   
 7. bisküviyi çayın içinde tutma süresini iyi ayarlayamayanların yaşadığı sıkıntıdır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.