1 2 3 4 5 6 7 8

çay bardağının içine düşen bisküvi parçası

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. hayata dair iç burkan detaylardan biridir. çaya bisküviyi güzelce banarsın, yumuşak yumuşak ağza götürmek üzere hazırlanırken löp diye çayın içine düşüverir lanet bisküvi. elde yarım kalan bisküvi ile hüzün dolu gözler eşliğinde uzaklara dalarsın. çay da mundar olur bisküvi de.

   
 2. çocukluğumu akla getiren hüzünlere gark eden detay. çaya batırılan bisküvinin bardağa düşmesiyle birlikte bir dönüm noktasına gelinir, ya hiçbir şey olmamış gibi devam edilecektir yada bu düzen yıkılacaktır. hemen pratik bir çözüm üretilerek bütün bisküviler bardağa doldurulur ve çay kaşığı eşliğinde yenilir. evet biraz mide bulandırsa da çocukluğumuzun vazgeçilmez tatlarındandır.

   
 3. çayın devamını icme konusunda insanın içinde istek bırakmayan detaydır.o bisküvi çaya batırılıp yerken ne kadar cazipse içine düştüğü an o kadar itici gelir insana.sonuç olarak o bardak dökülür ve çay tazelenir.

   
 4. çayın görüntüsünü ve tadını kaçıran durumdur. bisküviyi çaya banarken bir sorun yaşamayız, gayet zevkle yeriz ama bardağın içine düştüğü anda bir mide bulantısı peydah olur ve çay bisküvi keyfimizde sona erer.

   
 5. dünyaya düşen insanı simgeleyen durumdur. insan da kurtarılmaya çalışılır ama sıcağın ve ıslaklığın etkisiyle çoktan dağılmıştır.

   
 6. düşerken bir an da hayatın slow motion akışıyla şakınlığı, hüznü bir arada yaşamama sebep olan parçadır.

   
 7. bisküviyi çayın içinde tutma süresini iyi ayarlayamayanların yaşadığı sıkıntıdır.

   
 8. zamanlama hatalarını yüzümüze vuran durumdur. Şimdi ya da asladır.

   
 9. Çayı adeta mundar eder o şerefsiz parça.

  O olmadan yarınlar yokmuşçasına şlop şlop bisküvi banan siz değişmişsiniz gibi, bardağın dibinde kendi halinde yatan o küçücük parça size beceriksizliğinizi anımsatan bir kara lekeye dönüşür. Bir saniye daha az tutsanız orada olmayacağını düşünüp hayıflanır, yeni çay alana kadar kimse görmese bari diye diken üstünde yaşarsınız.

  Manitalı ortamlarda özellikle uzak durunuz. "Çaya bisküvi banmak mı, o da nasıl bir fantazi gök tengri aşkına" falan diyerek tavrınızı belli ediniz. Dün bardağının dibinde bisküvi parçası kalan siz değilsiniz unutmayınız, öyle biri hiç olmadı ki...

   
 10. büyüdük, kirlendik ve çayımıza bisküvi banmayı da beraberinde bıraktık. çayın rengi bozulmadı ama bizim hayallerimizin, çocukça duygularımızın rengi bozuldu.

  tanım : maziden bir anı.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam