1 2 3 4 5 6 7 8

boyalı civcivler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yumurtaya boya enjekte ederek üretilen ve ömürleri çoğu zaman birkaç günden uzun sürmeyen, insanların doğaya haksız müdahelesi olarak nitelendirdiğim, allah ın yarattığını değiştirme çabasının göstergesidir..

   
 2. görsel olarak şirin dursalar da ne sekilde o sonucun alındığını öğrenince gereksiz buldugum müdahele.sarı renkte iken de zaten öyle tatlı ve şirinler ki.bırakalım herşey yaratıldığı şekliyle kalsın.

   
 3. yine sırf insanlar eğlensin diye hayvanları sanki oyuncaklarmış gibi kullanan, canları yokmuşçasına her istediğini yapan kişiler tarafından boyanan civcivler. sonradan boyandıklarını tahmin ederek üzülürdüm hep, yumurtaya boya enjekte etmek de ne demek?! her şeye zarar vermek zorunda mı insan?

   
  (Bkz: hayvanat bahçesi)(Bkz: sirk hayvanı)
 4. Birileri satın aldığı için özel olarak üretilen hayvanlardır. Kimse almasa, kimse yapmaz.

   
 5. çocukların ilgisini çekmesi için satıcılar tarafından minnacık, masum civcivlerin kimyasal boyalarla boyaması durumudur.

  bu renklerle büyüyüp tavuk olan bir civcive rastlanılmadığına göre ömrü az olandır.

  yapanların cezalandırılması, hayvanlara eziyetten yargılanması şarttır zannımca.

   
 6. çocukluğumda kısa süreliğine sahip olduğum civciv cinsi. türkler tarafından genleriyle oynanarak, boyanmak suretiyle ayrı bir ırk yaratılmıştır. yeşil, kırmızı, beyaz, mor.. o kadar güzel dururlar ve ses çıkartırlar ki, sahip olmak için içiniz gider. ama sonuç olarak nedeni belli olmayan şekilde ölürler. öldüklerinde asıl üzüntü o zamandır. alamadığınızda değil. o yüzden alınmayarak annelerinden ayıran bu gen oynayıcılara prim vermemek en iyisidir. zaten büyütmeyi başarsanız da nolacak ki? boyalı olarak kalmayacaklar, bunun boyası çıktı diye iade edemeyeceksiniz. kesip yeseniz gönlünüz el vermeyecek, evin içinde bık bık bık diye gezen bir canlı siniri bozacak. amaç neydi ki?

   
 7. bir zamanlar rengarenk satılan ve ilgi çekmeyi başaran fakat fazla yaşamayan en çok 4 veya 5 gün yaşayabilen sadece renkleri için alınan civcivler.

   
 8. Gördüğüm zaman çok üzüldüğüm durum hele bi video da nasıl boyandıklarını görünce daha da üzülmüştüm kimyasallar yüzünden çok kısa süre yaşıyorlar

  Sırf görüntüsü yüzünden insanlar tarafından kapış kapış alınıyordu halbuki bir civciv her haliyle güzel en güzel hali ise boyasız hali

   
 9. uç kuruş kazanmak isteyen aç gözlü insanların zulmüdür.

   
 10. "gel gel kırmızı civcive gel", diye çığırtkanların olduğu dünyada, paranın ne kadar üstün olduğunu, hiçbir canlının hayatının değeri olmadığını gösteren tiplerle yaşamının utancı olmalı yüzlerimizde. maalesef olmuyor ne desek ne yapsak olmuyor. iki gün sonra zaten ölecek, alalım, biraz severiz, oynarız, çocuğumuz mutlu olsun diye bencilliğe devam ediyoruz. bizden talep gelmezse o civcivleri boyayıp kimseler satmaz, çünkü getirisi olmayacak. her şey arz/talep meselesinde bitiyor.

  annelerinden ayrılıp, farklı renklerle satışa çıkarılan civcivler.

   
  (Bkz: Civciv)(Bkz: bencillik)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam