1 2 3 4 5 6 7 8

sirk hayvanı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sirke gidenlerin gördüğü ve bazılarının gaflet içinde gerçekten de izlerken eğlendiği, acı çeken, mutsuz, doğasından uzaklaştırılmış, işkenceye tabi tutulan aslan ve maymun gibi hayvanlardır..

   
 2. bin bir türlü eziyetle eğitilen ve işkence gören hayvanlardır. diğerlerine göre daha zeki ve becerikli oldukları kesindir lakin hayvanat bahçesindekiler kadar şansı olmayanlardır.

   
 3. sırf insanlar izlesin ve eğlensin diye çeşitli gösteriler yapmaya zorlanan, gösteri anında mutsuzluğu ve acısı görülmeyen, ancak arka planda olanları zaman zaman haberlerden gördüğümüz, insana sirklerin kesinlikle yasaklanmasını düşündüren hayvanlardır. insanız, zalimiz. 'eğlence' adı altında yapılan pisliklerin haddi hesabı yok. ve bu hayvanlara yapılan da bunlardan birisi.

   
 4. insanları eğlendirmek için doğal yaşam ortamlarından alınarak ve hayvanı eğitmek için birçok işkenceye maruz kaldıklarını duyduğum ve esaret içerisinde yaşamak zorunda kalan, bir nevi insanoğlunun kölelik sistemini bu hayvanların üzerinde denediğini düşündüğüm, izlerken hayran kaldığımız, sevimli bulduğumuz, resim çekindiğimiz hayvanlar. bütün olumsuzluklara rağmen biz insanların rağbet göstermesi sebebiyle hep esir kalacak hayvanlar.

   
 5. Sirk hayvanlarını bilemem ancak bir yaban kurdunu hiç bir sirkte görmedim. Nedendir bu hayvan hiç ehlileşip değişmiyor. K9 gibi eğitmeye çalıştığımız kurt aç kalarak intihar etti.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.