Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

Biz verelim 6 milyar Euroyu bütün sığınmacıları onlar alsın

paylaş araştır

1. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Davutoğlu ile AB'nin yaptığı mülteci pazarlığına ilişkin olarak "Biz verelim onlara 6 milyar Euro'yu bütün, Suriyelileri, Afganları, Pakistanlıları kendileri alsınlar" şeklinde kullandığı ifade.

yani bir manada ''üç milyar euroyu biz verelim,suriyelileri sen alsana'' ifadesinin ultimate version halini ifade etmiş kılıçdaroğlu.

(Bkz: Üç milyar euroyu biz verelim,Suriyelileri sen alsana)
  2. sonuna kadar katıldığım teklif. Hükümetinde sırf muhalefet böyle diyor, demek ki yapmamız gerekiyor mantığıyla hareket etmek yerine, bu konuyu konuşarak bir sonuca varmalılar. ben yaptım oldu mantığını bir kenara bırakmalı.

(Bkz: akp)(Bkz: ben yaptım oldu)(Bkz: suriyeli mülteciler)
  3. yerinde ve çirkin olmayan bir önermedir. zira bu işi devlet nezdinde başaramayan ve gittikçe kendi huzurunu kendi elleriyle bozan bir ülkeden bahsediyoruz.

kamplarımız çok iyiydi şöyleydi böyleydi diye kürsülerden konuşuluyor ama sonuç olarak şehirlerinde çocuğuyla dilenen veya hırsızlık yapan hatta sınırlardan elini kolunu sallaya sallaya girip çıkarak senin oranda buranda bomba patlatan mağdur ve cani olarak iki gruba ayırabileceğimiz bir göçmen kitlesi var.

şimdi bu adamlar senin kardeşin ise o zaman onlara bir tampon bölge oluşturup hepsini orada barındıracaksın. bezirganbaşı gibi kapıyı açıp bazılarını kampa alayım geri kalanı da ne yaparsa yapsın kafasına göre takılsın kimi kendi mağdur olsun kimi de halkı, esnafı, insanları mağdur etsin banane benim iyi niyetim yeter diyerek saçmalamaktan daha çok mantık içeren bir açıklama bu.

4. ab'nin bir tarafıyla güleceği teklif.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.