1 2 3 4 5 6 7 8

akp

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. adaletsiz kalkınmasız parti

  torpil, kayırmacılık partisi...

  daha yazayım mı?

   
 2. acılımı adalet ve kalkınma partisi olan ancak muhalifleri tarafından kasıtlı olarak akp olarak kısaltılan ve reisin 12 yıldır tüm secimlerde 1.çıkardıgı tek siyasi parti..

   
 3. akp değil ak parti şeklinde okunur.

   
 4. 2002 genel seçimlerinde ve sonraki seçimlerde tek başına iktidar olan halkın güvenini kazanan adnan menderesten sonra tek başına iktidar olmuş parti.

   
 5. Kurulduğunda akp şeklinde okunan fakat birkaç yıl sonra kendilerinin yarattığı algı oyunu ile ak parti olarak adlandırılan parti adı.İsminin gerçek okunuşu bu olan parti adı.

   
 6. akape olarak da okunabilen partimsi.

   
 7. Yaptıkları kara olduğu halde insanlara adının AK olarak okunmasını talep eden parti.

   
 8. memurlar.nette eleştirmenin imkansız olduğu parti

   
 9. Dinci güruhun siyasi uzantısı, cesitli okuma sekilleri vardir, bazilari sözlük kurallarina aykiri oldugu icin burada ifade edilememektedir

   
 10. kamu personeli olup bunca yıldır ekonomik kayba uğramasına ve bu kayıplar gün geçtikçe daha da artmasına rağmen yine bazı kamu personelleri tarafından nasıl oluyor da uğruna parti ilçe elemanı ağzıyla methiyeler düzülüyor diye merak ettiğim parti.

  ya torpil ya da bağnazlık diye düşünüyorum. aksi takdirde geleceği bir kenara gününü senden çalanlara borazanlık yapmanın başka bir açıklaması yok. alternatifsizlik bu hareketlerin sebebi olamaz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam