1 2 3 4 5 6 7 8

bireysel silah edinme tutkusu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ülkemizde hızlı bir şekilde yaygınlaşan ve toplum huzuru-sükunu bakımından nedenlerinin tespit edilip önlenmesi gereken tehlikeli durum.

   
 2. özendirici faktörlerin oldukça fazla olduğunu düşünürsek şayet oldukça normal karşılanması gereken talepsel durum

   
 3. ülkede adaletin olmayışı sonucu herkesin adaleti kendisi sağlamak istemesi amacıyla günden güne içinde oluşan tutku.

   
 4. Dugun ve bayramlarda bir kutlama sekli olarak ulkemizde yaygin sekilde bulundurulmasindan dolayi kucuk yastaki erkek cocuklarina dahi ozendirilmesi sonucu ortaya cikan tehlikeli tutkudur.

   
 5. Eline silah alıp birini öldürürsen sana katil derler. Önce üniforma giyip eline silah alıp birini öldürürsen sana kahraman derler.

  Bu sacmalıktan cıkan arada kalmış bir tutku.

   
 6. ilkel bir ataerkil ihtiyaç.modern çağdaş sosyal bir düzenin olduğu dünyada silaha ihtiyaç duyulmaz, bildiğim. ancak günümüz türkiyesinde maalesef şiddetin azalacağı yerde artmaya devam etmesi bu tür edinimleri de beraberinde getirmektedir.cezai yaptırımı hafif ve yasakların pek caydırıcı olmadığı da söylenebilir.

   
 7. erkek öğrencilerimin ellerine bir karton parçası geçtiğinde yaptıkları ilk şey silah.ben çöpe attıkça ya da yanlışı açıkladıkça yapmaya devam ettikleri bir şey.küçücük yaşlarda başlayan bir tutku bu.silah,çocukların görebileceği her yerde.oyuncak raflarında,çizgi filmlerdeki olmak istedikleri bütün güçlü karakterlerin ve oynadıkları bilgisayar oyunlarındaki kahramanların elinde,evde silah olmasa bile ebeveynlerin sinirlenince söyledikleri sözlerde "tetiği çekip vurmak lazım"gibi sürekli karşılaştıkları bir gücün simgesi.çocuk öyle bir dünyanın içine doğuyor ki bireysel silahı olan bütün karakterleri güçlü,olmayanları ise ezilen,horgörülen tipler olarak görüyor.yani çocuk için silah güç,önemli biri olmak, güvende olmak demek.

  bireysel silahlanma kişinin kendini güçsüz ve güvende hissetmediği ortamlarda ortaya çıkan bir istek.bu bir tutku ise dediğim gibi temelleri çocukluk dönemlerinde atılıyor.önlem alınmazsa yetişkinlik döneminde de kişi kendini güvende hissetmediği ya da güçlü olma ihtiyacı duyduğu anlarda tekrar vuku buluyor.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam