1 2 3 4 5 6 7 8

bir günde 1000 sayfa okumak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bir günü 24 X 60 = 1440 dakika olarak hesapladık,

  her sayfa için ortalama 1,5 dakika ayırdığımızı düşünürsek;

  1440 / 1,5 = 960 sayfa yapar.

  yeme, içme, uyuma ve tuvalet ihtiyacı hesaba katılmasa bile gerçekleştirilmesi için yardırmaktan ötesine ihtiyaç duyulan eylemdir.

  o halde 1 günde 1000 sayfa okumak mümkün de değil, gerekli de değil iş de değildir. iş nicelikte değil niteliktedir sonucuna ulaşılan konu.

   
 2. bir günde bin sayfa kitap okuduğunu iddia eden kimdir acaba diye düşündüren, böyle biri varsa dahi teknik olarak burda iddia etmeye bile vakti olmamalı diye de saptama yaptıran başlıktır.

   
 3. Okunulan sayfa sayısından ziyade okunulan şeylerin bize kattığı şeylerin dikkate alınması gerektiğini, okumuş olmak için okumamak gerektiğini bana hatırlatan başlık. Bu durum okullar açıldığında yaz tatillerinde öğrencilere kaç kitap okuduğunu öğretmen sorduğundaki durumu hatırlatıyor.

   
 4. günde bin sayfa okumak için, gündelik yeme, içme, çalışma gibi işlemleri yapmayıp, iyi gören bir göze, bünyeye, sabıra ihtiyacı olması gereken, eğer böyle biri varsa psikolojik sorunları olan biri olarak görülebilecek kişidir.

   
 5. anlayarak hızlı okuma kurslarında başarılı olup tekniği kapanların, zorunlu hallerde minimal ara vererek gerçekleştirmeleri dışında birinin yapması imkansız okumadır

   
 6. kastedilen insan değil ösym'nin optik okucusu olabilir pekâla.

  mesele hızlı okumak değil yeğen, anlayarak okumak.

   
 7. anlamadan okumaktır. buna ne akıl ne de yürek dayanır.

   
 8. kim bu okuyucu diye merak edip daldığımız ve hüsrana uğradığımız konudur..

   
 9. Hafta sonu deneyeceğim.

  Okumanın hızlı olması.

   
 10. zamanla şişe camlı gözlüklerle tanışma ihtimali yüksek olan kişidir.

  kardeş kitap bu kadar hızlı okunmaz. sindire sindire, anlaya anlaya okuyacaksın. kim seni bu hale soktu da, ayarların altüst oldu.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.