Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

bir günde 1000 sayfa okumak

paylaş araştır

1. Allah vergisi bir göz sağlığına sahip kişidir.

2. İşi gücü olmayan için çok da yadirganmayacak bir aktivite. Biraksalar da okusak..

3. sayfa sayılarına bakamıyorduk ama finallere hazırlık dönemi geldi aklıma.

100 er sayfalık fasiküllerine ayırdığımız kitaplar.

En sonunda pes edip kitap taşımamaya başlamıştım.

Kütüphane görevlisi okuduğum kitapları biliyordu ve onları yerlerine kaldırmayıp kenara ayırıyordu.

Ertesi gün kaldığım yerden devam.

4. kafayı kırmakla eşdeğer olabilir

pek mantıklı gelmiyor ortalama 100 sayfa bir gün için yeterlidir.

fazlası zarar

5. okuduğunuzu anlamayacağınıza, okumayın da anlayın.

6. Kitap okuyanlara imrenirim fekat bir iki sayfa anca okurum sonra sıkılırım,herkesin ilgi alanı değil malesef,okuduğun içerik de önemli,ben çok kitap okuyan insan gördüm ama bunu örnek alıp hayatına katan çok az insan var,kimileri de kitap okuyo desin diye okuyolar,bir de okuyan cahiller var tabi,insan kendini başka şekilde de geliştirebiliyor,demem o ki okumuş olsun diye değil kendine ve insanlara faydası olsun diye okunması daha doğru olur...tişikkirler:))

7. Takdire şayan olan kişinin okuduğu sayfa sayısı değil, kişinin istikrar ve sürekliliği.

8. kitap okumaya ayıracağım zamanı burada editör işlemlerini kontrol ederek geçirdiğimden , ortalama 1000 sayfa kadar okumuş oluyorumdur birleştirildiğinde:S

tanım: kitap okumanın verdiği haz ile meydana gelen durumdur

9. günde 1000 sayfa okumak sanıldığı gibi kolay bir şey değildir. üstelik kalıcılık noktasında ssd gibi bir hafıza ister. sınav dönemlerinde ayda 7-8 bin sayfaları çokça tecrübe ettiğim için bana pek mümkün görünmüyor. şahsi kanaatim ideal okuma ayda 2-3 bin sayfa civarında olmalıdır.

10. yapılabilmesi mümkün olan fiil.

1- ''bir gün'' öncelikle çok uzun bir süredir.

2- sayfanın boyutu önemlidir, küçücük sayfalar daha kısa sürede okunabilir pekala.

3- sayfadaki yazıların karakteri ve punto büyüklüğü önemlidir, karakterler okunaklı ve puntolar büyükse okuma süresi oldukça kısalır.

4- sayfada görseller yer kaplıyorsa yazı alanı küçülmüş olur.

5- kelimeler, cümleler, satırlar ve paragraflar arası açıklıklar arttıkça okuma süresi kısalır.

6- okuma hızı

7- okuma alışkanlığı...

tüm bunları dikkate alarak örnek verecek olursak ilkokul birde okumaya geçer geçmez elimize aldığımız kitaplardaki sayfalardan şimdi binlerce sayfa okuyabiliriz bir günde.:)

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.