1 2 3 4 5 6 7 8

Ben yemek yapmasını bilmem diyen gelinlik kız

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kendince hür seçimi olan ancak özellikle doğu toplumlarında çok da tasvip edilemeyecek kızdır. ondan asıl beklentiler güzel yemekler yapabilmesi ve mutfak işlerinden olabildiğince anlamasıdır.

   
 2. ama aşık olduğum adam için elimden geleni yaparım, "belki" o da yardım eder diye sözüne devam ediyorsa korkulmaması gereken kızdır. belki diye naifliğini de ortaya sunar ve zamanla da öğrenir bir şeyler. aksi halde "banane, kendi yapsın" diyen tipi bırak doğusunu güney batıya da gitsen kutuplara da gitsen eskimolar bile istemez. artık erkeklerin aradığı yaprak sarsın değil, zevkle bir şeylere çabalasın yeterdir. kendi evinde kendi mutfağının hanımı olamazsa bir kadın, onu uzaylılardan medet ummaya kadar yalnız bırakın. belki bir gün uzaylının biri gelir de yemek yapma derdinden kurtarır. bizleri zaten mahmut abinin kebapçısı kurtarır sorun yok. bu konuda önemli olan netice, beceri değil, istek ve niyettir. hepsi sadece bu. gerisini aşk getirir. bak mesela şu resimde ne görüyorsun?

  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/b3/b1/b5/b3b1b589a3e8371dae2d13057bdc6a80.jpg

  evet bir alien predator. bu adam senden karnıyarık istemez ki. direk seni yer. afiyet olsun, hayırlı gelinlikler.

   
 3. Yemek yapmasını bilmiyordur ve durumuna uygun bir açıklamada bulunmuştur ne desin yani biliyorum mu?

   
  (Bkz: doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar)
 4. karşı tarafın yemek konusunda çok da fazla beklentisi olmasını istemeyen kız türüdür.

   
 5. eninde sonunda o mutfağa girecek kadındır. bu gözler yumurta kıramayan ne kuzenler, ne arkadaşlar gördü. ama nikahtan sonra hemen hepsi bugün parmak yediren performanslar sergilemekte.

  zaten günümüzde okul, üniversite derken evlerinden bağımsız yaşayan kadın sayısı oldukça fazla. ha gurbete okumaya gitmeyen veya okumuyor olmasına rağmen iş hayatına karışmayıp gününü evde geçiren bir kadın, anne gibi bir değere mutfakta yardım etmeyip malak gibi yatmayı kendine seçmişse o ayrı.

  tabii ki mutfağı bilen kadın özellikle biz erkekler için candır elbette ama diğer saydığım gurbetçi veya emekçi gruba giren kadınlar için çok da şey yapmamak lazım. zamanı gelince içinden gelir, maharetlerini sergiler bir şekilde.

   
 6. kocaya varmasını biliyorsun ama,şeklinde yüzüne böyle şak diye söyleme istediği uyandıran saçaklı kız bahanesi ...

  yahu bizim hiç canımız yokmuş demek ki...şunu bilmem onu yapamam demedik biz...yaptık oldu..bir daha yaptık daha güzel oldu...yine yaptık işte ordan sonrası Nirvanaya giden yol oldu zaten...şuan düşünce gücüyle yemek pişirip, etimek tatlısı yapabilecek seviyeye geldiysek işte hep bundandır...

  neyse ocakta yemeğim var gelirim yine pai pai...

   
 7.  
  (Bkz: çok da şey etmemek lazım)
 8. fast food kızıdır

  sürekli hazır yemeye alıştığı için ihtiyaç görmemiştir yemek yapmayı öğrenmeye

   
 9. yemek yapma olayı istemekle alakalı,

  zorlama olduğu zaman o yemek de yemeğe benzemiyor zaten,

  insan ihtiyaç duymadıysa öğrenememiştir,

  bu öğrenemeyeceği anlamına da gelmez,

  illa ki öğrenilir.

  yeter ki istensin.

   
 10. zamanla yemek yapmasını öğrenecek olan kızdır. yoksa yemek yapmasını bilmiyorum diye, ne kadar konuşacak ki. her gün kazançlarını da lokantalarda falan harcayacak değiller ya. geçim derdi düştüğü zaman bu söylediği sadece evlenmemek için ya da yemek yapmamak adına yapılan bir eylemdir ama uzun süreli olacağını sanmıyorum. tabi damat bey yemek yapmasını biliyorsa, o zaman eylem ölene kadar sürebilir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.