1 2 3 4 5 6 7 8

beachlerde yiyecek ve içeceklerin abartılı pahalı olması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. beachlere giden insanların zengin ve elit tabakadan olduğu düşünülerek uygulanan fiyat politikasıdır. lahmacuna 75 tl veren mi dersin, küçük suya 10 tl veren mi dersin vs vs.

   
 2. tatile gidip canı yanmış yazar serzenişi

   
 3. hangi plajmış o, lahmacunun 75, suyun 10 lira olduğu.

  mış mış mış da muş muş muş...

  duyulan geçmiş zaman, bir rivayet, efsaneye göre, diyollaaa.

  bırakın bu işleri.

  her duyduğunuza inanmayın.

  öyle bi plaj olduğunu sanmıyorum, olmaz değil ama 75 liraya lahmacun satılan plaj, hakikaten elit platinium diamond tabakaya hitap ediyordur

   
 4. deniz gören evlerin pahalı olması gibi,mekanın kirasını çıkartmak için deniz gören,plaja nazır yiyecekler.başka nasıl bi açıklaması olabilir o pahalılığın.

   
 5. Geçen yaz Didim de yemiş olduğum kazık ile katıldığım önerme. Sahilde restoran. Öyle dekor dizayn falan yok, memlekette olsa yanından geçmezsin. İki porsiyon (2 adet) balık yedik. 190 lira hesap geldi. Vermiyorum desen, kalabalıklar. Verirsen keriz hissedersin. Hesabı öderken bari yanında kola verseydiniz diye söylenip çıkıyorsunuz. Neden böyledir, belediye neden bu fiyatlara izin verir diye deli sorular kafanızda kalır.

   
 6. biç'lerde yemeyin siz de. bir atasözümüz vardır çok veciz şekilde, bu hususu çok iyi betimler: eşeği süren osuruğuna katlanır diye. (hegemonlarca dayatılan popüler kültür öğesi olarak sırıtma imi)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.