1 2 3 4 5 6 7 8

bayramda evde yalnız başına oturmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bayram tatilinde bir yere tatile gitmeyerek sıcaklardan dolayı da dışarı çıkmayıp evde oturmaktır. eskiden bayramlarda kapıya gelen çocukların artık gelmemesi ve televizyonda izlenecek bir şeyin olmaması da can sıkıntısını katlar. ha bire odadan odaya gezip kendine uğraş arayan birey yakın arkadaşı veya arayıp soran da olmayınca dışarıdan gelen oynayan çocuk seslerini dinleyerek sıkıntısını gidermeye çalışır. sıcaktan uykunun gelmesi ve uyumak da zamanın geçmesini sağlar.

   
 2. insanın gerçekten canını sıkacak, bilgisayar ve televizyona, telefona daha çok düşmesine sebep olacak can sıkıcı durum.

   
 3. memleketinden altı yüz kilometre uzakta ekmeğinin peşinde olan benim gibi kişilerin bazen nöbet yüzünden bazen virajlı yolları göze alamayıp bayramı gurbette geçirmesidir. salgın da bunun tuzu biberi oldu. en ağır olan ve insanın gücüne giden ise toprağa verdiğimiz sevdiklerimizin mezarını ziyaret edememek, memleketteki yaşlı akrabalarımızın ziyaretine gidememek, ellerini öpememek. ayrıca alışkanlık üzere mahallemizdeki eski ama huzur dolu camimizde bayram namazına katılamamak da içimizi buruyor.

   
 4. bu sanırım ben olacağım.

  bir plan yaparsın ve o bir anda yok olur. bi başına kalırsın. bir daha da plan falan yapmak istemezsin. evinde oturursun.

   
 5. Bayram mı ?

  Ne zaman ki bayram ?

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.