Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sozluk.memurlar.net/konu/bankada-sira-beklemek/
Yazdırılma Tarihi : 06 Mayıs 2021 Perşembe 01:05

bankada sıra beklemek

 

 1. İnsanı çileden çıkaran durumdur. Girişte fişini alıp beklemeye başlarsın bir türlü sıra gelmez, yok gold üye gelir senden önce alırlar gişeye, yok banka kartıyla sıra alıyım dersin yine gelmez olasıca gelmez. İnsan zamanını en fazla harcayan durumların başında geldiği kesin. Gidileceğine pişman ettirip, oradaki insan topluluğuyla, hemşerilik muhabbetlerini dahi başlata bileceğin, emeklilerin korkulu rüyası, ülkem gerçeği durum.

  04.02.2015 12:21 kabardino
 2. bazı bankalarda, yaklaşık 1.5 - 2 saat sıra bekledikten sonra numaraların kapatılıp herkesin gişeye çağırılarak Allah ne verdiyse sıra kapmak için koşması paha biçilemez. hayır madem gişeye çağıracaksın ne diye numara veriyorsun..

  04.02.2015 13:15 ice.man
 3. özellikle ziraat bankasında gördüğüm, ve ziraat bankası çalışanları adına üzüldüğüm durum.

  04.02.2015 13:37 maskov87
 4. pttde sıra beklemekten daha az yorucu durumdur en azından oturma şansınız vardır.

  04.02.2015 13:39 Morningrise7
 5. kızılayda bulunan bir bankadan kredi kartıyla bankada bulunan sıra numarası almama rağmen benden önce bir vardı sırada işlem yaptırıyordu oda bu sırada başka birisi geldi sıra numarası aldı oda numara olarak benden sonra sıra numarası alan kişinin numarası yandı ve işleme başladı.hadi yanlışlık oldu diye düşündüm benden sonra gelen her kişi numarası benden önce yandığından dolayı benden önce işlem yaptırdı yarım yarım saatten fazla geçmesine rağmen benim numaram yayınlanmadı güvenlikçiye sordum.oda bana kartla alınması durumunda öncelik olduğunu söyledi bende kartla aldım ben geldiğimde kimse olmamasına rağmen herkes benim önüme geçiyor numara sırasında dediğimde onlar ticari işletmedir.ticari işletmelerin önceliği vardır denildi.yarım saat daha geçti ama hala herkes benden önceydi.toplamda 1 saat daha beklememe rağmen sıra ana gelmeyince yetkiliyle görüşmek isteğimi ilettim yetkili geldi oda bana güvenliğin söylediğini söyledi yani ticari müşterilerin öncelikli olduğundan ben kredi kartımla numara almama rağmen önümde kimse yokken 1 saatten fazla beklediğimi sıranın bana ne zaman geleceğini sorduğumda numaraları bilgisayar vasıtasıyla verildiğini ticari müşterilere öncelik verildiğini söyledi.yani akşama kadarda beklesem her gelen ticari işletme işlemi benden önce yapılacaktı bende telefon bankacılığını arayarak şikayetimi ilettiğimde bana aynı şeyleri tekrar etti.yani ticari işlemler öncelikliydi ben sırada kimse yok diyerek kredi kartımla sıra numarası almama rağmen 2 saattir beklediğimi söylememe rağmen aynı şeyleri söylemekte ısrar ettiler.bende madem öyle kredi kartımın iptal edilmesini istiyorum dediğimde bana kredi kartınızın ödenmemiş taksitleri var kapatamayız demişlerdir.4 saat gibi bir süre bekledikten sonra işlemimi yaptıramadan bankadan ayrıldım ve bir dahada bankasının yanına uğramadım.kartımıda iptal ettirdim ama 5 aylık taksit kaldığından dolayı iptal etmiyorlardı ben tamamını ödeyip 5 ay sonra kredi kartımın kapatılmasını isteyerek kapatılmasını sağladım

  31.07.2017 15:49 dengeci
 6. bankada az sayıda çalışanın ve çok sayıda müsterinin olması durumunda zamanın geçmek bilmemesine sebep olan olay. bekledikçe sinir katsayısı giderek artacaktır.

  12.02.2018 23:01 ice.man
 7. İnsanların sabrını ölçen ,zaman zaman taşıran ve zaten sevilmeyen bankalarda işlem yapabilmek için harcanan zaman.

  Bir de sıranın sonuna gelindiğinde mesai saati bitimine denk gelindiyse ....

  Düşüncesi bile ürkütücü

  13.02.2018 07:16 MY LİGHT 1
 8. paranın konuştuğu merkezde, paran kadar konuşursun ya da beklersin.

  (Bkz: kapitalizm)
  13.02.2018 09:28 tolunay74
 9. bankaların platin ya da gold kart tarzı özel müşterisi olunmadığı sürece fazlasıyla yapılması muhtemel eylem.

  13.02.2018 09:38 ice.man