1 2 3 4 5 6 7 8

babalar günü

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. anneler günü kadar önemsenmeyen haziran ayının 3. haftasının pazar gününe denk gelen gün kutlanan gündür. babalara ithaf edilmitir. abd'de resmi tatildir. pazar günü nasıl resmi tatil oluyor onu da pek anlamadım ya. belki özel sektör için de geçerlidir. 2015 yılında 21 hazirana denk gelecektir. aynı anneler gününde olduğu gibi babası olmayanları üzüntüye sürükleyen gündür.

   
 2. anneler günü olur da babalar günü olmasın mı diyerek uydurulan ve kutlanan bir haziran günü. babalar üzülmeye, hediye için tez paralar bir köşeye biriktirile ve hakkıyla kutlana.

   
 3. kocaman yüreğini ve sımsıcak kucaklamalarını çocuklarından esirgemeyen tüm babaların geleneksel hale gelen kutlama günü

   
 4. malesef hediye almaya gerek duymadıgım günnn

   
 5. bugün itibarıyla kutlanan,evlatlarına terlerinin son damlasına kadar helal kazançlarıyla bakıp büyüten,ne kadar kızıp sinirli gözükse de yufka yürekli ve kocaman sevgisini eksik etmeyen babaların bir anlamda ataların günüdür.

   
 6. hiçbir zaman anneler günü popülaritesine sahip olamayacak uydurulmuş gün.

   
 7. kapitalist dünyanın reklam mesajları ile şimdiden tacizine başladığı, bu pazar kutlanacak olan yeni kutsal günlerimizden biri.

  kutlayacak olan çocuklar, hediye telaşesine düşen ben... bir yerde bir terslik olmalı.

   
 8. Annemin bıdı bıdı etmediği, Zavallı adamcağızı evhamından Bunaltmadığı her gün "babamın gününü gün yaptığı, gündür..."

   
 9. Babasini kaybetmis kisilerin buruk geçireceği gun.

  Bu tür gunlerin; yani anneler günü babalar günü gibi günlerin göze sokulmaması taraftariyim. insanlarin acilarini desiyor.

   
 10. Parası benden çıkan gün. Çocuklar tadını çıkarıyor, anneleri dert alıyor cefasını babalar çekiyor.

  Yahu bu gün kime yarıyor ?

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.