Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

aslında yüzde 40 değil yüzde 25 zam yapıyoruz

paylaş araştır

1. maliye bakanının tepki çeken vergi zammı ile ilgili yaptığı açıklama.

2.  
    (Bkz: ben aslında yoğum)
  3. yüzde kırk olayına halkın tepkisinin artması sebebiyle geri adım attıklarını gösteren açıklama.

artık atılan adımlara biraz dikkat etmeleri gerektiğinin farkına varsalar iyi olacak. çünkü artık seçmende bu durumdan rahatsız. sürekli ben yaptım ben ettimle olmaz, insanları soyarak bir yere gelemezsiniz ve soyduğunuz insanlarda bu ülkenin vatandaşı.

kapılarını aç gönder gitmek isteyen suriyelileri, bak giderlerin nasıl düşecek. kendinize bir gecede yüzde yüz zam yapmak yerine, verilen maaş zamlarına hayır deyin. biraz da kendinizden fedakarlık yapın. bazı şeylerin suyunu çıkardınız.

4. enflasyon oranı sebebiyle zaten otomatik olarak %15 artacak olan mtv zammına %25 daha zam yaptık fazla diye iyice sıvanan açıklamadır.

sözkonusu memur ve emekli maaşlarına zam olduğunda %15'i görmeyen, tüik bilgilendirmelerinde iki haneye bile ulaşmayan enflasyon oranının aslında %15 olduğu itirafını içinde barındıran bir demeçtir aynı zamanda.

ayrıca %15 artı %25'in %40 anlamına gelmediğini toplamda %43,75 olduğunu da birilerinin ilgili bakana hatırlatması gerekiyor diye düşünüyorum.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.