Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

asgari ücretin 1603 tl olması

paylaş araştır

1. bugün çalışma ve sosyal güvenlik bakanı jülide sarıeroğlunun yaptığı açıklama ile gerçekleşen durum.

2. Büyük bir heyecanla beklenen para

3. inanılmaz zengin hissettirecek meblağdır, ekmeğin de gramı düşmeseymiş iyiydi..

4. azla yetinmesini bilen kişinin yetindiği bereketi bol para.

5. Ortalama 4 bin maas alanların bereketi bol dedigi para

6. işi olmayanlara kıyasla iyi ki işim var diye sevinebilme ihitmali

7. Asgari ücretle çalışanları sevindirecek gibi görünmesine rağmen hemen arkasından asgari ücret dışındaki herşeye zam gelince bir değeri kalmayan ücret.

8. açlık sınırı altında çalışmaya devam niteliğinde belirlenen yeni tarife.

asgari ücreti belirleyen kişilerin hiçbir zaman çalışmadıkları ve almadıkları, nasıl geçim yapılabilirliği konusunda hiçbir bilgisi olmayan kalburüstü niteliğindeki kişilerin biraraya gelerek karar verdikleri ücret.

bu kişiler ülke şartlarını anlatır dururlar. ondan bundan şundan her şeyden bahsedilir ama nasıl geçim yapılacağı anlatılmaz. bu konuda bir fikir verilmez.

çünkü bilmiyorlar, bilmediklerini nasıl anlatsınlar.

amma velakin..

fedakarlık fedakarlık..

bekler dururlar

amma velakin..

kendileri asla ama asla fedakarlık yapmazlar.

sonra en iyisini verdik en güzelini biz verdik diye politik söylemlere başlarlar.

15 temmuz'dan bahsederler ama canları gidenlerin asgari ücret ile çalıştıklarını düşünmezler. nede olsa onlar canlarını ödeyerek, tazminat ve iş kazandılar. diğerlerinin de canı çıksın, kimin umrunda.

(Bkz: asgari ücret)(Bkz: kalbur üstü)
  9. umut verici hadise. 1600 tl yi harcayıp ki 3 tl leri her ay biriktirseler yılda 36 tl eder ki bi 100 yılda ev alabilirler. bence çocukları çok şanslı

10. Diyanetin bu yıl(2017) fitre olarak açıkladığı para 16 lira idi. Yani dedi ki diyanet; " bir kişinin yemek ihtiyacını karşılayabilmesi günlük 16 lira paraya ihtiyaç var." 16x30=480 lira bu kişinin aylık yemek ihtiyacı olan para.(diyanete/islamiyete göre) Ailenin 4 kişi olduğunu varsayarsak; 480x4=1920 lira paraya ihtiyaç var sadece yiyecek için. Daha bunun barınması, yakıtı, ulaşımı eğitimi vs yok.

çevrenizde "iyi para, şükretmek lazım, Allah bereket versin..." cümleleri ile olayı süslemeye ya da eleştirinizi çürütmeye çalışanlar var ya -vardır illa ki her yerde çünkü kendileri- onlara diyorum ki;

şimdi yandaş olma demiyorum; sen yine hobi olarak yandaşlığa devam et ya da trollükte master yap ne bileyim? ama "ben müslümanım" deyip bunları yapıyorsan yatacak yerin yok demektir.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.