1 2 3 4 5 6 7 8

alışmış kudurmuştan beterdir

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. her hangi bir şeyi keyif aldığı için hoşlandığı için alışkanlık haline getiren insan o şeyin eksikliğinde zor duruma düşer,alıştığı her neyse ona ulaşmak için hata yapabilir,delice işlere kalkışabilir,saldırganlaşır diyen atasözümüzdür.konu ne olursa olsun tutkuyla bağlanmak,kişinin önce kendisine sonra çevresine zarar verecektir,yoksunluğa düşmek ve sonucunda insanlıktan çıkmak her gün gazetelerin üçüncü sayfalarındaki haberlere konu olmaktadır.

   
 2. köpek pislik yemekten vazgeçmezmiş.

   
 3. galatasarayın kendi aleyhine hakem hatası yapıldığında tepki vermesini özetleyen söz.

   
 4. insanların alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçemeyeceğini belirten sözdür.

   
 5. biraz gözlerimi dinlendirmek için ekrandan uzak durayım dedim ama olmuyor, illa ki bir şeyler yazasım geliyor. sözlük bağımlılığından amateme yatırırlar mı korkusu başladı şimdi bende.

   
 6. bir şeye alışan insanın ondan vazgeçmesinin zor olduğunu anlatan sözlerdir. siz siz olun kimseyi kendinizin aleyhine olan küçük bir davranışa bile alıştırmayın. zira karşınızdakine o davranışı sergilemediğiniz vakitte direk suçlu ve kötü duruma düşersiniz. araya mesafe koymalı. birine sürekli iyilik yapınca bir süre sonra o sizin görevinizmiş gibi bir hale geliyor.

   
 7. Hayatta Hiç bir şeye çok fazla alışmamak gerekir, yoksa yokluğunda yaratacağı boşluk kişinin iç dünyasında çok büyük yaralar açar.

  Hayatımda alışkanlıklarıma bağlı bir insanımdır, değişiklikleri pek sevmem ve tercih etmem. Ancak alışkanlıklarıma bağımlı bir insan değilimdir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.