1 2 3 4 5 6 7 8

ak sakallı dede

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bize öğüt vermeye gelmiş olan masal kahramanı.

   
 2. Rüyalarda sayısal loto çekilişi için sayılar veren dede.

   
 3. rüyasına girdiği insanın hayatını değiştireceğine inanılan, kişiye göre, dede, amca, abi olabilecek kişi.

   
 4. senelerce bir umut beklediğim dede. yolu bir benim rüyama düşmedi diye hayıflanmama nedendir.

   
 5. çocukluğumuzun mistik dedesi. noel baba, nasrettin hoca karışımı bir dedeydi benimkisi, iyilik yapan ve matrak. büyünce yerini gandalf aldı.

   
  (Bkz: nasreddin hoca)(Bkz: noel baba)
 6. zengin olmak isteyen kişilerin rüyasına girdiği inanılan, milli piyango, spor loto gibi şans oyunları sonuçlarını bildiren, birçok dizi ve filmlerde görebileceğimiz ihtiyar tipi.

   
 7. sağ olsun var olsun rüyalarımdan hiç eksik olmayan rüyalarımın kadrolu kahramanı olmasına rağmen genel kanının aksine maddi bir getirisini şansını göremediğim nur yüzlü dede

   
 8. Rüya tüyocusu

   
 9. leyla ile mecnun dizisinde yok sakallı dede,arak sakallı dede gibi versiyonları bulunan gelecekle ilgili talimatlar veren kişi.

   
 10. Küçükken bir defa (ortamda konuşuldugu için muhtemelen) rüyama girmiş ve git şu sakalını kes Allah aşkına yaa diye arkamı dönüp oyunuma devam ettiğimi hatırladıgım dededir. E hayat bize niye gülmüyor diye düşünmeye gerek var mı. Dedeye sahip çıkmalıydım.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam