1 2 3 4 5 6 7 8

Abbiiee

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. gelir gelmez gözüme çarpan yazar

  giderken gizli saklı kaçmıştı ama gelirken saklanamadı, hoşgelmiş yeniden

  (tebessüm)

   
 2. Güzel düşünen güzel görürmüş, sözünün yansıması olan yazarımız.

   
 3. Nickini görünce tebessüm ettiğim yazar

  Nuitin kuzeni (Gülücük)

   
 4. bazı insanlar vardır; her masalın sonunda kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce gökten atılan üç elma gibi aniden ve iyi ki hayatınıza düşer.

  bazı insanlar vardır; mevcudiyeti, habitatında bulunanlar için Yaratan'ın bir lütfu, habitatında olmayanlar için kıskançlık vesilesidir.

  bazı insanlar vardır; gayya kuyusunda olduğunuz ânlarda bile akla geldiğinde "umut" adı verilen kerameti kendinden menkul olguya sımsıkı sarılmanızın müsebbibidir.

  bazı insanlar vardır; masumiyetini henüz uzayın derinliklerine göndermemiş, hayat bilgisi dersinden kopya aldığınız, olduğu yeri gülistana çeviren, onunla konuştukça göl manzaralı ahşap bir evin verandasında çam ağaçlarının kokusunu teneffüs ettiren...

  bir insan vardır; tüm bu yazılanların aritmetik ortalamasıdır. ve o kişi, bu girdiye ev sahipliği yapan başlığın sahibidir, abbie'dir.

  kendisini tanımlamak bildiğin zordur; meselâ deveye hendek atlatmak çok daha optimal bir seçenektir. tanımlama yapmanın zorluğu, kendisini tanımlayacak sözcüklerin kifayetsiz kalmasından ötürüdür. hattâ bir şayiaya göre tüm sözcükler bir araya gelmiş, "biz onu tanımlayamayız kardeşim, bırakın allesen" demiştir.

  mahlasını yüksek sesle telaffuz etmek bünyeye huzur zerk eder ve fakat bunun olması için mahlasını ardı ardına üç kere tekrar etmek farzdır. üç kere ardı ardına yüksek sesle abbie deyince bir bardak çayın içinde bulursunuz kendinizi. teinler hâl-hatır sorar, şekerler tebessüm eder.

  tahammül eşiği arş-ı âlâda olan abbie okullarda okutulması elzem bir ders olması gerektiği hâlde, kaderin cilvesi, çikolata mühendisi olmuştur. bundan dolayı alpler'de ikâmet eder, heidi ile birdirbir oynar.

  kılıcını bir şövalye asaleti ile yanında taşıyan ve doğruları haykırmak adına kınından çıkarıp realist bir don kişot'a evrilen, hayatından kesitleri etkileyici bir edâ ile kaleme alıp biz okurları sevindiren, kemalat ve zarafetin birleşme noktası, kocaman dünyasına daha kocaman hayaller sığdırmakla yetinmeyip bu hayaller ile halaya duran, içtenliğin yansıması, çöle düşmüş kays'a su veren, leylâ'ya sırdaş, bir karıncanın bile arkasından kuyu kazmayandır ve başka bir yerde şubesi yoktur.

  kendisine, hayat hikâyesini ve sesini çok sevdiğim ayşe Şan'dan "saliho kurmam" parçasını armağan ediyorum. ya da ceza'dan "neyim var ki" de olabilir, bilemedim şimdi.

  varlığı daim olsun.

   
 5. heidi gibi, kırlarda zıplayarak gezdiğini, sahile vuran deniz yıldızlarını suya atarak, yine bir hayat kurtardım diye sevindiğini; kumsala yatıp gökyüzü ile denizi birleştirip hayaller kurduğunu hissediyorum. (tebessüm)

  tatilden dönen sözlük yazarımız.

   
  (Bkz: heidi)
 6. canımın içi iletilerde olmayınca gözümün en çok aradığı üyelerden ayrıca harika bir yazar ve insan seviyorum kendisini (gülücük)

   
 7. tuşlu telefon kullanmaya başladığımdan beri kelimelik adlı oyunda kendisini yenmeyi özlediğim ubermensh biridir.

  fiziken yanınızda olmadığı hâlde ruhen yanınızda olduğunu kılcal damarlarınıza kadar hissettiremeye muktedir bir yapısı, gülerken bebekleri dahi gülen gözleri vardır. elf kulakları bir karıncanın sesini duyabilir, yuvasına götürmesi için karıncanın yoluna şeker koyabilir ve tüm bunlardan sonra sanki sıradan bir şey yapmışçasına türkü söyleyerek evine gider.

  düşeyazarken kolunuzdan tutmaya çalışır ve ola ki düştünüz sizi ayağa kaldırmak için kendini heder eder. gönlünün derinliklerinde iyilik meleklerine ev sahipliği yapması artık bir meçhul değildir.

  içindeki çocuğa dokunma konusundaki master degree seviyesindedir. bazı ânlarda bunu abartır ve sol ayaklarını yere vurarak elmalı ve pamuklu şeker ister. en nihayetinde hissesine düşen bi' tutam azar ve elmalı ve pamuklu şeker olur.

  denizlerin derinliklerindeki midyelerin içinde bulunan inciye benzediği aynıyla vâkidir. buradan hareketle zor bulunur ve oldukça da değerlidir. ayarı 24'ten kat be kat çok, saflığı bir içim sudur.

  kendisine, berberi dilinde yazılmış en güzel ezgi olan idir'den a vava inouva şarkısını armağan ediyorum. loreena mckennitt'ten all souls night da olabilir, bilemedim şimdi.

  daim olsun varlığı. evet.

   
 8. Sözlüğe adım atar atmaz dikkati ve samimiyetiyle sevgimi kazanmış,gözlemlerim ve hakkında yazılanlardan yola çıkarak çok cana yakın tüm evreni kucaklayacak kadar geniş kalbi olan, "tanısan seversin" dediklerinden, ömrünün her adımı gül bahçelerine açılsın dilediğim gözünden kalp çıkan emoji göndermek istediğim üye (gülücük)

   
 9. kuzeni nuit'in söz törenine giderek, mutlu anların şahidi olmuş olan yazarımız. her güzelliğin yanında olmasını istediğim, yüreği güzel ve temiz olan insan. buluşma hayalleri kuruyoruz bir de, bunu da belirtmeden geçmeyelim.

  Ömür torbasından bir gün seçelim abbie..(tebessüm)

   
 10. Köyde interneti çekmediği için yorumları geç okumuş yazar.

  Çok şımardı, yapmayın böyle sonra başa çıkamıyorum kendimle (gülümseme)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.