Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

90 yaş hayali

paylaş araştır

1. Acaba altıma yapsam gelinim kızar mı diye düşünmekten kendimi alıkoyamayacağım + alzheimer olduğumdan unutup salıvereceğim duygu kokan günler.. duygu demişim pardon

2. etlerimin dinazorluktan bıngıl bıngıl sallandığı, takma diş bile takmakta güçlük çektiğim, bir lafı 40 kere soylettiğim ve bu yuzden çoluk çocuğun maskarası olduğum, 'ahhh herif ahh beni bırakıpta nerelere gittin mezarında yatmayasıca' diye yaygaraları kopardığım,....(sözlük devamını getiremiyorum,ölmek ölmek ölmek istiyorum evet *smile*) zaman diliminin hayalidir.

3. fotoshop eğitimimi tamamlamış, yükseğini bile yapmış süper bir babaanne olarak; "bugün torunlara bir selfie atmadık bey" diyebilmek..

4. gereksiz bir hayaldir.

günümüzde 70ten sonra beyhude gibi bir yaşam olduğu için ele ayağa düşmeden hayatı tamamlamak daha makuldur.

5. o yaşa kadar yaşamayı hedefleyen insanların hayalleridir

ben 55 yeter derken millet 90 diyor ilginç(gülücük)

6. O yaşı görmek

veya sağlık sorunları nedeniyle bir an önce toprak olmak

7. Ülkemiz yaş ortalamasına bakıldığında gerçekleşme ihtimali dusuk hayal olan hayaldir.

Nitekim gen itibariylede o kadar yaşayabileceğini sanmıyorum. Oysaki şu güzelim turistler gibi olabilsek.. 90inda rafting yapan İngiliz biliyorum. Böyle bir hayalim olabilirdi.

8.  
    (Bkz: yaşamak)
  9. hala kendi gücü ve kendi bilgisi dahilinde tuvalet ihtiyacını giderebilmektir.

10. iki bin yetmişler...

dişlerim böyle giderse beni yarı yolda bırakmazlar.

gözlerim ah o gözlerim. ne olur bilinmez.

yok yok bana fazla bu yaş.

annemden ayrı kalmak istemem, onunla beraber öleyim, bana o kadar ömür yeter.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.