1 2 3 4 5 6 7 8

Durmadan.Giden

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

105 entry 33 konu hiç puanı yok
02.08.2016 11:08 son işlem tarihi takip etme takip et

iddeti müddet

Türk medeni kanuna gore, boşanan kadının başka biriyle evlenmeden önce beklemesi gereken 300 günlük sure.

İddet muddetinin sebebi,doğacak çocuğun nesebinin yanı hangi babaya ait olduğunun karmaşasının önlemek istenmesidir. Eğer ki boşanmış kadın, hamile olmadığını ispatlar yahut boşandığı eşiyle tekrar evlenirse İddet müddeti olarak adlandırılan sureyi beklemek zorunda değildir. Erkeklerde İddet müddeti aranmaz.

23.08.2015 01:08
 1. iş yerinde ders çalışmak

  hayellerden vazgeçememe durumudur.

  aslında tüm suç hayallerde dedim usulca.. onlar olmasa bu kadar zahmet bu kadar acı neden?

  insanın hayallerini oyun gözü yaşlı bakan hatıralar kötü kötü surat asar ve hatıralar define gibidir altını oydukça hazine gibi çocukluk size doğru koşar.

   
 2. saçını beline kadar uzatan kadın

  yağmur gibi kadındır.

  dar patika yollardan devşirilen yağmur sonrası toprak kokusu hediye edilir, bir kahve çekirdeği yanık yanık kokar...gülüşünü savur maviye denilir.

   
 3. Sinirlenince kafa attığımız durumlar

  Kisa ve net: "sustugum" ve "yorumsuz" kaldigim durumdur.

   
 4. zeka aşağılama eylemleri

  Okuyucuya uyarı: sözlük bu uzun ve muzdarip olunan konuyu barindiran bir yazıdır. Okumayı sevmiyorsan ya da gereksiz goruyorsan,hiç okumadan "eksi"lemen rica olunur. Saygilarimla

  Keşke olmasa dedigimiz bir eylemdir " zeka aşağılama eylemleri."

  Bir konu hakkında emin olun hiçbirimiz tam bir bilgi sahibi değiliz fakat sorup gerçek ve birinci ağızdan bilgi almak yerine, " yok o kişiye karşı bilmedigimi belli etmemeliyim" tavrı takilinir.(psikolojiktir. Ama şimdilik buranın konusu değil.)

  Yaa hele bir sor. Sor da bırak cevap vermeyen,aşağılayan ve insanlara yapmadıkları seyleri iftira edenler utansın.(himmm sana haddini gostercem demek bana cevap vermezsin ve benim (x) kurumunda çalışan zatı alime yorumsuz kalirsin öyle mi?!??!? Hirrr dierek saldıranları gordu bu gözler.yazık gerçekten.tüm samimiyetimle söylüyorum ben utandim onların yerine. Ama emin ol düşman olarak görmedim hicbirini.zaten kin tutamam o da ayrı bir mesele.lakin demek ki egosal sorunları var diyip uzulurum yalan yok.)

  Diyelim ki sen süper bir ilahiyatcisin ya da Allah'a inanmayan koyu bir ateist(bildiğini paylasmandir benim için önemli olan).vayy efendim bana mi hava atiosun? dierek gocunmam.( yahu adam bildiğini paylaşacak daha neyi paylassin el insaf dimi ama. Haa ama yok arada tatlı atışmalar da olur. Hani güzel de olur. Farklı fikirler düşünmeye sevkedicidir inanın.)

  Sen bu adama ne yapıldığını bilmeden,nasıl bir yaşam tarzı olduğunu bilmeden ve ne yollardan geçtiğini bilmeden "sen şusun ya da busun" diyemezsin ki. Kısaca bilmeden A-şa-ğı-la-ma lütfen.

  Zekası vardır ya da yoktur. Bildiğini efendilikle (kadin/erkek diye ayirmiyorum dikkatinizi cekerim.) paylaşıyor mu? (Onemli olan budur sozluk)...Vay sen su okul mezunusun yok ben bu okul mezunuyum da yok sen su meslektesin yok ben bu meslekte. ( ya arkadaş insan ollll insan. Gel basimin üstündedir yerin.) sanki bunlar zekada ustunluk kriterlerimiz.Yapmayin N'olur...

  Sayin sozluk bu zamana kadar burda iyisini de okudum kotusunu de.Lakin kusuruma bakmayın, yasananlari bilmeden, yeni yetme ergenler gibi atar yapip, saga-sola saldirirarak (burda aciklamak uygun deil sen anla),artist bunyesiyle aşağılayanlari ben aşağılamaya bile layık gormem.icimden gulerek gecerim(ne ugraşcam bununla pöff).kizmam bile değmez ki(adam zaten seni ezmeye/aşağılamaya çalışıyor.Ama asıl yapmaya çalıştıkları kendisi hep.gormez ki kendisini.)

  Tum samimiyetimle soyluyorum ki asagilamadan gelene Buyuk üstadın da dediği gibi, " basimin üstü de hazır,ayağımın altı da...eee nerde olacağını artık sen belirle."....

  Okuyan gözleriniz dert gormesin...selametle sozluk...

   
 5. yeni dünya

  Malta' da yetişmediği soylenilen, çekirdekleri büyükçe ve siyah olan bir meyvedir.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam