Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

80 kuşağı

paylaş araştır

1. yaşlanmayı bir türlü kabullenemeyen, 2000'lilerin büyüdüğüne sürekli şaşırıp duran kuşak. 60'lılara teyze/amca derken iyiydi ama.

2. Sonuna yetiştiğim ; vaktinde milenyum heyecanını doyasıya yaşamış, içinden kendi etrafında dönen balerinin çıktığı müzik kutularına heyran heyran bakmış, '90larda çocuk olmak' temalı sohbetlere hevesle iştirak etmiş , abi/abla lıktan amca/teyze liğe gectigini tatlı tatlı fark etmiş kuşak.

( "abi adam 95li öğretmen olmuş yaaaaa " türevi cümleleri hayatında en az bir kez duymuş/kurmuş insan.)

3. herşeyin samimi, güzel ,eğlenceli yaşandığı; dostlukların akrabalık ilişkilerinin daha sıkı oldu yılları yaşayan insanların içinde olduğu kuşaktır

4. çocukluğunu doya doya yaşamış, şimdilerde bir kesiminin kırkına merdiven dayadığı efsane nesil.

5. Kara Şimşek izlemiş, radyasyonlu fındıkları yemiş, kilo işi kremalı bisküviden haberi olan, jetonlu ve kartlı telefonları görmüş geçirmiş nesil.

6. Tüm zorluklara yokluğa rağmen yine de gülebilen bir kuşaktır 80'ler. KDV birden gündemimize gelmiştir o yıllarda. Tüm haberlerde önce alışveriş sonra fiş konulu reklamlar dönmektedir tüplü TV ekranlarında. Babamın topladığı fişleri sobanın yanında bir kağıda tek tek yazıp ona yardım etmemdir 80'li yıllar. Çocuk aklımızla hayali arabamız karaşimşek ile konuşmamızdır. Siyah önlükle okula gitmektir. pabucun su çekip çorapların ıslacık olmuş ayak parmakların donmuş bir şekilde okuldan eve gelmektir. Mahalle arkadaşlığıdır 80'li yıllar. korkmadan tedirgin olmadan sokakta oynayabilmektir, ip atlamak, yakar top oynamaktır. Komşunun iki ağaç arasına bağladığı ipe serili çamaşırları düşürmektir 80'li yıllar. Barış MANÇO'nun adam olacak çocuğudur 80 kuşağı

7. 98'li birinin bile 20'sine girdiğine inanamayan nesil.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.