Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

75 milyon sma hastaları için kullanılsın

paylaş araştır

1. sosyal medyada gündem oluşturan istek.

milli piyangonun 3 adet çeyrek biletinin satılmadığı ve bununda varlık fonuna aktarıldığını söylemişlerdi. meral akşener başta olmak üzere, bir çok vatandaş bu talepte bulunuyor. yalnız sağlık bakanımız "hiç bir hastamızı kobay olarak kullandırmam" diye beyanda bulunmuş. yurtdışına sıcak bakılmıyor anlaşılan ama çocuklarında bu ilaçtan başka çaresi de yok ki. deneyeceğiz mecbur, hiç değilse denedik ama olmadı diyecek bir çok aile var.

(Bkz: sma hastalığı)
  2. sosyal medya da başlatılan ve bakanın açıklama yapmasına sebep olan söylemdir

3. sosyal medyada hemen hemen her kesimden büyük destek alan kampanya fakat sağlık bakanının da açıklamalarına bakacak olursak pek gerçekleşecek gibi gözükmüyor.

4.  
    (Bkz: kabak tadı vermek)(Bkz: reklam kokan hareketler)
  5. aslında iyi fikirdir.

Esasen bu tip paraları sağlığa harcanabilir.

6. vatandaştan 'bizbize yeteriz' diyerek 10 tl isteyen akp hükümetinin , 'devleti aciz gösteriyor' diyerek karşı çıktığı kampanya .

7. suistimale açık durum, muhtemelen kullanılmayacak sma hastaları için. çünkü yarın bir gün diğer başka hastalığı olan insanlara örnek teşkil edecek. (sma hastaları için üzgünüm, objektif bakmak lazım)

mesela; devlete bir yerden para girişi olduğunda, kanser hastaları, ms hastaları vs. vs. örnekler saymakla bitmez. madem o parayı harcadınız bize de bu parayı harcayın, insanları kayırmayın vs. diyecekler. önü alınamaz bir durum haline dönüşme olasılığı yüzde yüz.

maalesef olumlu bakmıyorum ben. keza devlet hiç tedavi etmiyor değil.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.