Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

7400 suriyelinin kamuda işe alınması

paylaş araştır

1. spoiler

işkurdan yapılan açıklama ile 7400 türk vatandaşı ile beraber uygulanacak olan istihdam eylemi. ülkemde o kadar işsiz,yoksul insan varken neyin sevdası bu anlayabilmiş değilim..

2. kendi işsizlerimizi hallettik, bu sorunu çözdük sıra suriyelilere geldi diye düşündüren açıklamadır

şakamısınız nesiniz anlamadım ki

kendi vatandaşına önceliği ver, onların sorununu bi çöz

kamuda suriyelinin ne işi var ya

hangi yabancı devletlerde senin vatandaşına bu imkanı sağlıyorlar bi bak istersen

3. kendi memleketinde yabancı hisseder mi insan kendini,

hissediyor işte.

iş bulamadığı için,

çocuğuna yiyecek bulamadığı için,

borçlardan dolayı her şeyi satıp evde tek halı ile yaşamaya çalışan

cinnet geçiren öldüren

intihar eden insanlarımız varken,

daha bu insanlara çözüm bulunamamışken...

hayır ötekileştirme yapmıyorum.

sadece önceliğimiz olsun istiyorum

bu vatanın evlatlarının,

aslında çok şey var da söylemek istediğim

...

4. "neden atanamayan öğretmen intihar ediyor illa ki kamuda mı çalışmalı" diye düşünenlere cevap niteliğinde bir haber.

tabi bunu dert eden var mı bilemedim şu an

5. Öz vatanında garip olduğunun göstergesi olan haber. O kadar işsiz vatandaşın varken ve kendi halkının sıkıntılarını çare bulamayan sistemin bir anda mültecilere sahip çıkması o kadar garip ki. Herşeyi doğru yaptınız ya, bunu da yapmasanız olmazdı.

6. Biz gidelim onlar kalsın dedirten içler acısı durumdur..

7. sadece kamuda iş imkanı sağlamakla olmaz.vekil de yapın,bakan da dediğim akıllara zarar haber.

8. Dışarıda üniversite mezunu işsiz bu kadar vatandaş dururken işe Suriyeli mi alınır ya hu dedirten başlık

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.