1 2 3 4 5 6 7 8

31 mart 2019 yerel seçimleri

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. tek başlık altında buradan takip edebileceğimizi düşündüğüm seçimlerdir. hemen hemen birçok ilde partiler adaylarını açıkladılar, genel sonuçların yanı sıra büyükşehir belediyeleri ve illerinizle ilgili paylaşımları da burada yapabiliriz.

   
 2. oy kullanmayacağım seçimlerdir.

   
 3. bulunduğum şehirde ilk kez çekişmeli geçmesi beklenen ve ittifak üyelerinden birinin diğeri lehine çekilmemesi durumunda çok ilginç sonuçlar görebileceğimiz seçimdir.

   
 4. oy kullanıp kullanmama konusunda kararsız kaldığım seçimler.

  oy kullanmayıp boş atsam, en çok oy alan partiye gidecekse bu kararsız tavrımın ne anlamı kalıyor ki. birine zar zor karar versem, gönlüm elvermeyecek. karışık duygular içerisinde dolanıp duruyorum. doğru düzgün bir aday çıkarmadılar, bizi muallakta bıraktılar. şu anki adayların hiçbiri benim adayım değil maalesef.

   
  (Bkz: oy kullanmayan vatandaş)(Bkz: kafası kazan gibi kaynamak)(Bkz: yerel seçim)(Bkz: oy)
 5. her zaman ki gibi oy kullanmayacagim secimler.

   
 6. seçmen çokluğu sebebiyle üç büyük ilin (istanbul, ankara, izmir) önemsendiği, diğer illerin pek de tınlanmadığı seçimdir.. büyük düşünüp, pikachu ya oy vereceğim..

   
  (Bkz: aynı tas aynı hamam)(Bkz: seni seçtim pikachu)
 7. Seçim demek vaad demek, vaad demek halk için kâr demek dediğim başlık

   
 8. zararı en az olan partiye rey verilmesi gereken seçimlerden biri.

   
 9. Kime ne oy vereceğime karar veremedigim seçimlerdir.

   
 10. Siyasi hakkın satlık bir mal gibi kullanıldıgı hak kavraminin bilincene ulasamamis bit milletini egreti ozgurluklerini gonullu tutsaklik boyutuna getirisini izledigimiz sozde kendimizi temsil edecek kisileri sectigimizi sandığımız sürecin biran once sonlanmasini temenni etmekteyim hala :/

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam