Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

300 şehit verdik teröristlerin kaybı en az 10 katı

paylaş araştır

1. cumhurbaşkanımız sayın recep tayyip erdoğan'ın yozgattaki toplu açılış töreni sırasında yaptığı konuşmada kullandığı cümle.

2. "kendinden" bir şey vermeyene kurması kolay cümle.

3. 3 oğluna da askerlik yaptırmayan adamın beyanatı.

4. Hasan sabbah milleti kandırmak icin en azından hashas kullanıyordu , simdiki hashasiler buna bile gerek duymuyor.

Aklima bunu getiren yersiz ve densiz açıklama

5. 2 erkek çocuğu olan insan beyanatı. Yağmur yagsa, top taça çıksa, ofsayt olsa kimilerinin gözünde hep suçlu adamin beyanatı. İstanbul büyük şehir belediye baskani adayı olduğu günden beri hep suçlu, bir ara dolu yağdığı için bile suçlu ilan edilen adamin beyanati. Evet, ıstanbul' da el ninyo diye bir fırtına olmuş ertesi gün malum medya el tayyip mansetleriyle çıkmıştı. başarıyla yaptığı görevinin başından alinip hapse atıldığında bile yine o suçlu, mağdur olan da baskalariydi.

Gelelim ilgili beyana,

Bir ülkenin ordusu varsa gerektiginde vatan için o ordu savaşır. Bir öğretmen kadrosu varsa derslere o öğretmenleri girer. Senin ilgili olduğun, kadrosunu işgal ettigin bir görev için kolaysa sen gel yap demek kadar absürd, saçma sapan birşey olamaz. Hangi ulkenin devlet ve hükümet başkanı ve ailesi uzmanlik alanı olmadığı halde savaşta ön cephede savaşmış, biz de bilelim?

İnsanlar ölmesin diye siyasi hayatini bile riske atmış, bu uğurda baldiran zehiri içmeye bile hazirim diyen bir adamdan bahsediyoruz. Ama gerekiyorsa vatan için cihan harbinde, canakkale'de, istiklal savaşında olduğu gibi bu ülke için savasilir da sehit de olunur. Ve biz bir oluruz bin diriliriz, düşmanı da bire bin sileriz.

6. Can kayıplarının sayısal üstünlükle telafi edilebileceğini ifade eden açıklama. Bu mantığı vicdani bulmuyorum. İsterse bir kişi vefat etsin, böyle bir hesap olamaz.

Asıl söylenmek istenilenin bu olmadığını düşünüyorum.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.