Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

3.5 saat oruç tutmak

paylaş araştır

1. Arap Yarımadası'nın doğusundaki Umman'da küçük bir köyde tutulan oruç saatidir. Çünkü 2 bin metre rakımlı, çevresi sarp dağlarla çevrili Vekan Köyü'nde güneş 11.00'de doğup 14.30'da batıyormuş. sebebi kuzey yarıkürede yılın en uzun günlerine denk gelmesiymiş.

bu arada Türkiye de oruçlu olma 17 saat.

yani tatile ummana mı gitsek çözemedim.

2. sahur yaptıktan sonra yatmayıp biraz daha vakit geçirerek uyuyan ve saat 20.00 gibi iftarın yapılacağı ilde uykusundan 16.30 gibi uyanan kişinin de yaptığı eylemdir.

bunu yapanlar da az değil hani.

3. bunu başarabilene helal olsun demek istediğim oruç tutma saati. insan o kadar saat nasıl uyur, bu insanın iş saati falan yok mu diye düşündüren durum.

4. Halife ömer in oruç tutma saatlerini degistirmesinden sonraki surecte surekli yasanan tuhaflik.

5. ülkenin geri kalanının itiraz ettiği ve o bölgede yaşayanların da ülke geneliyle birlikte oruç tutması gerektiği söylenerek itiraz konusu olan durum.

6. ümit edilen ancak gerçekleşmeyendir.

3,5 neyse artık.

7. Oruç bizi tutmadiktan sonra 3,5 degil 35 saat ac kalsak da anlami olmayan durumdur.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.