Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

26 Kasım 2020 soner yalçın covidle ilgili köşeyazısı

paylaş araştır

1. https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarlar/soner-yalcin/algi-diktatorlugu-6141410/

önce linki koyuyorum, devamında kişisel yorumlarım olacağı için istemeyen okumasın.

aramızda covid-19'la ilgili şeyleri kayıtsız şartsız kabullenmeyip de sorgulayanlar vardır diye açtım bu başlığı. tabi büyük bir kısım insan tarafından meczup ya da daha komiği cahil yaftası yeme pahasına...

2020 nisan ya da mayıs ayında lab'ıma ziyarete gelen iki meslektaşımla covid-19 üzerine kısa bir tartışma yaşayıp covid-19'un finansal ayar verme operasyonu olabileceği üzerine kuvvetli fikir birliğine varmıştık. tabi o zaman covid-19 'la ilgili kısıtlı bilgi ve veri vardı. tesadüftür ki benim çalıştığım kurumda ülke genelinde covid-19'la ilgili en ciddi istatistiklere(ülkede kaç kişi covid-19, hastalığa yakalananlarda ölüm oranı, ölenlerin yaş ortalaması, genel ölümler içinde covid-19 ölümlerin oranı vs) ulaşılan tanılama çalışması yapıldı. az önce bahsettiğim meslektaşım da ercüment ovalı'nın çalışmalarını bilimsel normlara uygunluğu konusunda bizzat denetleyen kişidir, hani hatırlarsanız 14 gün boyunca kapanıp çalışmışlardır da o laboratuvara 14 gün kimse girememişti, işte oraya elini kolunu sallayarak girip çalışmayı durdurma yetkinliğine sahip biri bu arkadaş. sonradan yine daha geniş gruplarda yaşanan tartışmalarda bir kısım arkadaşların covid-19'un gripten az hallice bir hastalık olduğu kanısında olan pek çok arkadaşla(virüsler konusunda yeterli bilgi ve yetkinliğe sahip kişiler) karşılaştım.

soner yalçın sürekli takip ettiğim biri değildir ama bu yazısındaki yaklaşımına tamamen katılıyorum. ama katılanlar olsa da sonuç değişecek değil. halklar kontrol altına alındı,on kazananlarsa kontrolü ele geçirenler oldu, yapılacak birşey yok.

şu da bonus olsun

"mutlak itaatin sağlanması için mantıksızlığın normalleşmesi gerekir. yeni normali dayatan pandemi saçmalığı bunun için var. ne kadar itaat edersen o kadar güdülürsün."

https://twitter.com/hyardimcioglu/status/1329074984094892033?s=09

2. katıldığım köşe yazısı.

aşı karşıtlığı değil ama ilk virüs çıktığında canan karatay demişti ki; siz dünyada gripten ölen insanların sayısının kaç milyon olduğunu biliyor musunuz diye? canan hocayı sonuna kadar dinledim ve o kadar haklıydı ki. biz sadece bize sunulanı kabul ettik ve endişe duymaya başladık. haberleri izledikçe de endişemiz inanılmaz derecede artıyor.

korona tedavisinin de insanları kötü ettiğine de inanıyorum. sapasağlam hastaneye giden insan bir süre sonra solunum sorunu yaşamaya başlıyor. çünkü herkese aynı ilaçlar veriliyor hemen hemen.

corona tedavisi gördükten sonra bir çok kişide evinde kalp krizi geçirerek vefat etti. kalbi inanılmaz derecede yoruyor bu ilaçlar. artık virüse yakalanmaktan değil, uygulanacak tedaviden korkmaya başladık.

ve tanıdığım tedaviyi red edip evinde iyileşenler var. ilaçları kullanmadılar ve on gün sonra test sonuçları negatifti.

(Bkz: canan karatay)(Bkz: korona değil tedavisi öldürüyor kanısı)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.