Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

21 haziran yaz gündönümü

paylaş araştır

1. Güneş ışınlarının yengeç dönencesine yılda bir kez dik olarak geldiği Zamandır. Yaz gündönümünde kuzey yarımkürede en uzun gündüz yaşanırken Güney yarımkürede de en uzun gece yaşanır. Yaz gündönümünde saat 12 yi gösterdiğinde güneş diktir açıyla gelir. Bu saatlerde gölge boyu sıfırdır. Gününüzün değerlendirilmesine oldukça aydınlık bir süreç varken neler yapılabilirin sıralı proğram akışı sizin planlarınızda güzel anlamları yaşatsın.

2. En uzun gündüz

3. her yıl 21 haziran tarihinde yaz mevsimine giriş başlar. aynı zamanda 21 haziran en uzun gündüzün yaşandığı gündür. akşam neredeyse saat 21.30'a kadar gökyüzünün aydınlık olduğunu görebilirsiniz.

4. Bu üzücü durumu hatırlamasaydım iyi olacaktı.

En uzun gün demek günler yeniden kısalmaya başlayacak demek.

Işık , biraz daha ışık !!!

5. gündüzlerin kısalıp gecelerin uzamaya başlayacağı tarihtir

6. 21 aralığa kadar sürecek olan gündüz ve gece sürelerindeki azalış ve artışın başladığı gündür. Bu, dünya var olduğu günden beri süregelen, dünyanın eksen eğikliği ve güneş yörüngesindeki hareketinin sonucu olarak oluşan bir kısır döngüdür.

7. kızımın doğum günüü :)) saat 18.20 :) ne güzel bir günde doğurmuşumm iyi ki de böyle güzel bir günde doğurmuşum dediğim başlıkk :)

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.