1 2 3 4 5 6 7 8

orman yangını

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. çiğerlerimizin ve geleceğimizin yangınıdır.

  Küresel ısınmayı fırsat bilen PKK (ateşin çocukları denen aşağılık yaratıklar)nın Allah belasını versin...

   
 2. hayatlarımızı yaktınız, yanınız. yanarken sustunuz, ölürken bir damla su vereniniz olmasın. onca cana, hayata, sesi çıkamayan hayvanlara nasıl acımadınız? nasıl elleriniz kollarınız bağlı kaldınız? uçurmadınız da söndüremediniz, günlerdir çaresiz ve muhtaç bıraktınız. ne kadar ah etsem azdır.

   
 3. Yangınların bu noktaya gelmiş olmasını mideme kramplar girecek kadar üzüntüyle karşılarken, ağaçlar, hayvanlar, bitkiler, evler, doğa nasıl böyle gözlerimizin önünde yok oluyor bunun şaşkınlığı içersindeyim. Ne olur biri 'çok kötü bir rüya görmüşsün sen' desin diye bakıyorum.

   
 4. sadece canımız, canlarımız değil yanan; milli servetimiz, ciğerimiz, içimiz, geleceğimiz velhasıl her şeyimiz yanıyor. orman ve içinde yaşayan hayvanlarımız, börtü böcek velhasıl o güzel varlıklarımıza bir daha asla sahip olamayacağız. elli yıl mı, yüz yıllık mıydı o ağaçlar, o ormanın oluşumu ? yerine dikilecekler ne kadar sürede o yaşa, o verime erişecekler kim bilir. hele yavrularını yanmak pahasına terk etmeyen o anaç hayvanlarımız... içimizi yakan manzaralar.

  böylesi beklenmeyen bir felakete nasıl da hazırlıksız yakalandı ülkem. oysa benzer durumda komşu ve diğer ülkeler ne kadar kısa sürede olaya müdahale ettiler. benzer şekilde ülkemizdeki ilgili kurum ve kuruluşlarca olası felaketlere karşı her zaman, her türlü tedbirlerin alınıp, hazırlıklı olunması gerektiği hususu bir kez daha vurgulanması gereken durum.

  yangını çıkaranlara dileğim; daha beter yangınlarda, yaktıkları bu yangınlarda telef olan o biçare canlılar misali çaresiz kalmaları. üzüntümüzün tarifi yok.

  üstelik yangınlar hala bitmedi, devam etmekte.

   
 5. meteorologlar uyarıyor.

  sıcak rüzgarlar esiyor.

  lodos şiddetliymiş.

  orman yangınları sezonu başlamak üzere.

  geçen yaz ciğerlerimiz zaten yanmıştı.

  dikkat edelim.

  ağaçları evlatlarımızı korur gibi koruyalım.

   
 6. Hatay Dörtyol'da gece saatlerinde orman yangını başlamış.

  Gece saatleri ...

  Yangın sezonunu açmış bulunuyoruz.

  Herkes çok dikkatli olmalı.

   
 7. Marmaris.

   
 8. Otel olmayacak yerden duman çıkmazmış

   
 9. sürekli tatil bölgelerinde neden çıktığını düşünmeden edemediğim felaket.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam