1 2 3 4 5 6 7 8

yalnız yaşamak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kişinin ailesinden ayrı bir evde yalnız kalması durumudur. Bu bazı kişilere göre özgürlüktür, zorunlu olarak ayrı bir şehirde yaşayan kişiye göre sıkıcı olabilir.

   
 2. yaşlanan kadar bir sorun olmayan durumdur.

   
 3. toplumdan uzak ve kendine toplumda yer bulmayan kişilerin bazen kendilerinden kaynaklanan sebeplerden bazende toplumun dışlamasından dolayı bir kişiyi sosyal yaşam dışına itmesi durumudur.

   
 4. aslında başka bir kişiyle birlikte yaşamamak değildir. bazı insanlar yalnızdır. aynı şehirde, aynı mahallede, aynı binada ve hatta aynı evde insanlarla birlikte yaşasa bile yalnızdır.

   
 5. kalabalıklar içinde ne kadar anlaşılmayan, kendi dünyasında yaşayan kişiler olduğunu düşündüren, sadece biriyle ya da tek başına olmak olarak değerlendirilmemesi gereken, aslında her insanın yalnız olduğunu düşündüğüm konu.

   
 6. Kuru kalabalıktan yeğdir diye tanımlanabilecek yaşama biçimidir.

   
 7. kalabalıklar içinde yalnız olmaya tercih edeceğim yaşam şeklidir.

   
 8. Çıkarcıların, iki yüzlülerin kol gezdiği bu dönemde kendime uygulamayı düşündüğüm hayat tarzı.

   
 9. kişinin tek başına yaşamasıdır. sahte kalabalıklara inat yalnız yaşamak yerine göre daha keyifli ve rahattır. genelde bekar kişilerde görülür. yalnızlığa uzun sürede zor gelir. o yüzden evde mutlaka kedi, köpek veya kuş gibi bir canlıyı dost edinmelidir.

   
 10. düşünmek için akşamı bekleme ihtiyacı hissetmeme durumudur. yemek yemenin veya bir şeyler izlemenin keyif vermediği düşünülmekte.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.