Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

1 yaşındaki bebeğe yapılan doğum günü kutlaması

paylaş araştır

1. anne baba olmuş gençlerin, çocuklarının ileride hatırlayacağı güzel bir anı olmasını istedikleri için en ince detayına kadar düşündükleri kutlamadır.

aslında bu bakımdan haksız da değillerdir fakat diğer taraftan da bebek tabi ki olayın farkında değildir o anda ve gereksiz masraflar silsilesi olarak ta görülebilir.

2. Gereksiz bulduğum bir kutlamanın daha yeni 1 yıllık ömrü dolan bebeğe yapılması.

3. o yaşta bir çocuğun böyle bir kutlamadan anlamamış olması, aile bireylerinin kendilerini eğlendirdiğini düşündüğüm durumdur.

4. daha anasının karnındayken başlayan kutlama abaartkanlığımıza bir örnek kutlamadır.o çocuk pastadaki mumu bile üfleyemez,kendi pastasından bir çatal ancak yedirilir,

bebe seslenir,dadı beslenir diye bir atasözü vardır onu hatırlatır,yetişkinler gösteriş yapabilsin diye bebekciğin ilk yaşını kutlar gibi görünmektir.

5. ne gerek var dedirten kutlama.

6. "Ben asla doğumgunu yapmayacağım kanka" dendikten birkaç yıl sonra davetiye ile doğumgününe çağrılma olayıdır ve bana bekara karı boşamak kolay sözünü hatırlatır. Ayrıca o arkadaş devlet okulunda okumuştur ve zamanında " biz sanki özelde okuduk" deyip iş ciddiye binince çocugunu yıllık 30 bin liradan özel okula yazdırır.

7. zenginin parası yine züğürtün dilini yormuş dedirten durum.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.