Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

1 ocak 2016 dan itibaren alkol ve sigaraya zam gelmesi

paylaş araştır

1. yılbaşından itibaren vergilerin ve çeşitli kalemlerin paylarının arttırılarak sigara ve alkol fiyatlarına yapılması planlanan zamdır.

sonuna kadar desteklediğim zamdır. istedikleri kadar arttırsınlar hiç sıkıntı değil.

2. yeni yıla girerken her zaman ki gibi zamların gelmesi durumu. yeni yılla birlikte birçok üründe ve cezalarda artış olacaktır ve bu artışlardan sigara ve alkolünde nasibini alması durumu.

tiryakiler için üzücü bir haber olmasına rağmen, belki caydırıcı olur bu zamlar diyorum ama kendi yazdığıma benimde inanasım gelmedi. bağımlılık yapan şeyleri bırakmak çok zordur ve insanın kendi isteği ile bir tedavi merkezine başvurması gerekiyor.

3. zam yapılmasında sıkıntı olmayan tüketim kalemleridir

4. zam yapılmasında sıkıntı olan tüketim kalemleridir.

5. düşük miktarlarda zam yapıldığını daha fazla fiyat yükseltilmesi gerektiğini düşündüğüm sağlığa zararlı ürünlerdir.

6. Bol bol zamlansin ve vergi alinsin dedigim urunlerdir. Zamlansin ki alkolden alinan vergilerle imamlarin maasi rahatca odenebilsin dedigim urunlerdir

7. zam yapılması veya yapılmaması konusunda herhangi bir fikrimin olmadığı ürünlerdir. ülke ekonomisine katkıda bulunacaksa bilemem. tüketenler için büyük sorun olsa da ekmeğe gelecek zam rakıya gelsin görüşü mercuhtur.

8. sağ yanımın oh iyi olur, sol yanımın ise yazık olur dediği olaydır.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.