Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

1 nisan şakası

paylaş araştır

1. Unuttuğum bir tarih oldu..çünkü herşey şaka gibi artık

2. sakın kimse yapmasın hiç şaka kaldıracak vazıyatım yohtur

açıklamalı başlık.

3. Bizim öğrencilik yıllarımızda; bugün okulda ne şaka yapsak diye düşünür, şaka yapacak öğretmenimizi belirler, sonra da öğretmenimizi şakalardık, hatta bir kere lisede matematik öğretmenimiz sınıf olarak bize şaka yapmıştı, bize de yüzde tebessüm bıraktıran bir anı olarak kalmıştı. Aradan geçti 20 küsur yıl, okulda bugün 1 nisan olduğunun adı bile okunmadı, ben de şuan farkediyorum. anlaşılan yeni neslin geleneksel 1 nisan şakalarından haberi bile yok, demek ki çocukluğumuzdan kalan nostaljik anıların malzemesi olarak tarihin tozlu raflarında kalmış bir konu olmuş.

4. bu sene ne ben yaptım ne de bana yapıldı.

bu sene bir nisanda hayatta ilk defa bayıldım, bir ünite kan verdikten sonra. yanımdaki kardeşim şaka olduğunu sanmış.:) çünkü yıllar öncesinin gönüllü bir bağışçısı olarak yaklaşık yirmi kez kan vermişliğim vardı kızılaya ve hiç bayılmadan, bu yüzden ihtimal vermemiş bu duruma. ama şok geçirebileceğimi aklına getirmiş önceden.

5. hristiyanların masum insanları toplayıp.sizi öldürmüycezdiye bi alana götürüp. hepsini katlettikten sonra bir nisan şakasıydı demeleri, şeklinde başlayan bi durum. yani. hem onlara uymamak açısından, hemde böyle kötü bişey olduğu için. bu saçmalıktan vazgeçmeli.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.