1 2 3 4 5 6 7 8

1 Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. tanım olmaksızın buraya bile yorum yapamayan millet özgür iradesiyle oy kullanacakmış , he he dediğimiz seçeneklerdir 1 kasım seçimi ...

   
 2. Antidemokratik tek parti diktatörlüğünü göklere çıkaran kemalistlerin, antidemokratik ilan ettiği seçimdir. İşte bunlar hep bonzai.

   
 3. her türlü şaibeye açık, geçen seçimdeki yüzdenin daha altına düşülmesi muhtemel, başkanlık sonuçlarının çıkma olasılığı düşük seçimdir

   
 4. Maalesef hdp'nin oylarını artıracağı seçimlerdir.

  Sonuçlara ilişkin tahminim ise şöyle

  Akp 270 mv

  Chp 123 mv

  Hdp 85 mv

  Mhp 72 mv

   
 5. tek bir parti iktidarının hüküm sürmesini istemediğim seçimdir.

   
 6. Akp^nin tüm koalisyon kapılarını kapatarak tekrardan tek basına iktidar olma hırsı yüzünden yenıden yapılması beklenen secim. Sonuc değişecek mi peki ? Tabi ki akp'nin oyu düşecek Allahın izni ile.

   
 7. ' seç, beğen, al' denilecek bir seçimdir.

   
 8. nedense 1950 lere kadar mecburi alternatif olan türkiyedeki tek parti olarak hükümranlığını ilan etmiş bir parti olan chp nin yıllarca ülkeyi tek başına yönetmesine ses çıkarmayanlar alnının akıyla halktan aldığı teveccühle seçim kazanan akpartinin 13 yıldır tek başına iktidarda olduğuna bozuldular tabi ki.çünkü 13 yıllık iktidarda akparti pastayı halka sundu ve 13 yıllık iktidarında devlet hazinesini doldurdu.şimdi birileri geçmişte yaptığı gibi pastayı yani hazineyi tüketmek ve yandaşlarına pay etmek için iktidar olma gayretini her türlü oyunla gösteriyorlar.o yüzden bu seçim halkın hakkını başkasına peşkeş çektirmemek için hayati önem taşımaktadır.

   
 9. Hangi parti kazanırsa kazansın; halkın cebini değil önce kendi kasasını doldurmak için çalışmalar yapacağı seçimdir.

   
 10. sonucun pek fazla değişmeyeceği seçim.(7 haziran a göre)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam