1 2 3 4 5 6 7 8

1 Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 7 haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçim sonrasında makul sürede hükümet kurulamaması sonucunda yapılacak erken genel seçimdir.

   
 2. 7 haziran seçimlerinden -oy oranı olarak- çok da fark yaratmayacak diye düşündüğüm, boşa harcanan para,zaman, emek, en kötüsü de can kaybına sebep olan seçimdir.

   
 3. Sonucu yine çözümsüzlük ve belirsizlik olacak seçimdir. Ak Parti'nin iktidar olacak çoğunluğu elde edememesi halinde Ak Parti dışında meclise giren 3 parti MHP'nin, HDP ile koalisyon kurmayı kabul etmeyeceği için yine siyasal sistem tıkanacak, bir hükümet kurulamayacaktır.

   
 4. halkın bu sistem tıkanıklığını açacağını düşündüğüm ve koalisyon denen çıkmazın yine türkiyenin başına iş açtığı bir dönemde ülkenin önünü açacak olan tarihtir.

   
 5. Akapenin saldığı korku devletinin artık yürümeyeceğinin tescilleneceği seçimdir

   
 6. İki şeyin olmasını hayal ettiğim gün 1.koalisyon olmasın 2.hdp barajı gecmesin.

   
 7. İq seviyesi 70'in altında olan bir grubun trafo espirisi yapıp, insanı hayattan soğutacağı seçimdir. Allah aşkına bu ilkokul seviyesi saçmalıkları yapmayın artık.

   
 8. Üç aşağı beş yukarı aynı sonuçların çıkacağı seçimdir. Halk iradesini yok sayıp erken seçim yapanlar umduğu sonucu maalesef elde edemeyecekler.

   
 9. İnşallah Türkiye için hayırlı sonuçlar getirecek seçimdir.Özellikle doğuda oy oranlarındaki değişim kimsenin beklemediği düzeyde olabilir.

   
 10. fuatavninin ve dolayısıyla paralelcilerin tüm partilerden önce hazırlıklarına başladığı seçimdir.

  İddia ettiği şey şudur: "seçsis yazılımına paralel çalışacak bir simülasyon yapıldı. gizli tutulan bu çalışmayla istedikleri oyu sisteme girebilecekler."

  Hani olur ya geçen seçimde niye denenmedi diye aklınıza gelebilir. Merak etmeyin ona da cevap vermiş arkadaş. "Son seçimde benzer bir hazırlık yapmış, oluşan yüksek duyarlılık ve planın deşifre olmasından ötürü uygulamaya cesaret edememişlerdi."

  Haaa bir de bu iddiaya atlayan bayağı bir sazan var. Öyle cahil cühela falan değil sözüm ona mürekkep yalamış olanlardan. Malum platformlarda da rast gelebilirsiniz.

  Bazıları redhack'i göreve çağırmış, kimisi barış güvercini selocanları. Kimi ise herkes gidip "oy ve ötesine" kayd olsun çığırtkanlığı yapıyor.

  Onlara şuradan seslenmek istiyorum.

  Biliyorum sizin derdiniz demokrasi falan değil. Biliyorum sadece ve her ne şekilde olursa olsun sadece ak partinin gitmesini istiyorsunuz. Fikirlere saygı duyduğunuz yok.

  Neye benziyorsunuz biliyor musunuz? Medeniyet seviyelerine yetişmek için yırtındığınız avrupalılara yeterince benzemişsiniz ve benziyorsunuz.

  Sizin benzediğiniz Avrupa insan haklarından dem vurup işine gelince bosna'da hocalı'da filistin'de üç maymunu oynar. Fakat işine gelmedi mi türkiye'nin en meşru hakkı olan kandili bombalamasını büyük bir cürümmüş gibi eleştirir.

  Siz de aynen öyle demokrasiden dem vurup doğuda hdp herkesin gözü önünde bu kadar oy çalarken üç maymunu oynadınız. Şimdi henüz ortada hiçbir şey yokken korkudan ağlamaya başladınız bile.

  Korkmayın titreyin!

  Çünkü bu topraklarda size rağmen çok güzel şeyler olacak.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam