Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

03.11.2020 covid-19 önlemleri

paylaş araştır

1. cumhurbaşkanı erdoğan başkanlığında toplanan bakanlar kurulunun toplantıda aldığı ve coronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için alınan çeşitli önlemlerdir.

-berber, nikah salonu, yüzme havuzu, internet kafe, halı saha, konser salonu ve sinema gibi iş yerleri 22.00'den sonra faaliyetlerini durduracak.

-restoranlar 22.00'den sonra yalnızca paket servis hizmeti verecek.

-pazar ve market gibi insanların yoğun olarak bulunduğu yerlerde denetim arttırılacak.

-özel sektör ve kamuda esnek mesai uygulaması teşvik edilecek.

şahsi fikrim bir nebze etkili olsa da çok çok etkili olacağını düşünmüyorum.

2. dikkatli, daha dikkatli ve hatta biraz daha dikkatli değerlendirdiğimde bunları pandemi önlemi değil ekonomi önlemi olarak görüyorum.

eviriyorum, çeviriyorum, sağından bakıyorum, solundan bakıyorum her seferinde bu önlem adı altında uygulanan şeylerin ekonomik önlemler olduğunu görüyorum.

hele şu özel özel sektör ve kamu çalışanlarına esnek çalışmanın dayatılmasına baktıkça yarın hangi mesai arkadaşımla dönüşüm yaparak çalışmam gerektiği yerine geleceğe dair alabileceğim ekonomik önlemleri düşünüyorum.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.